Zavrieť

Porady

ziadost o prihlasenie vozidla do evidencie.

Chcem sa opytat, ze ci je potrebny podpis vlastnika, lebo auto je z ineho okresu, a byvaly vlastnik byva na druhom konci republiky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bisťu - to už fakt neviete používať ten poondiatý vyhľadávač? Furt sa pýtate, ale aby ste si to sami vyhľadali....
    http://lmgtfy.com/?q=prihl%C3%A1seni...C3%A9ho+okresu


    Ako u debilov!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tono Tonino Ale ja sa pýtam, že či je potrebný podpis pôvodného vlastníka vozidla na ti žiadosť, pokiaľ býva na druhom konci republiky a žiadosť si ho poýta, nie že si to neviem nájsť, tu žiadosť v gugli!!!
    misoft Hneď prvý odkaz vyhľadania, potom druhý odkaz vyhľadania. Čítať - dúfam - vieš.
    Všetko je na stránke MV SR!
    Tono Tonino Ale to mi je jasné, len nie je mi jasné, že či treba aj ten podpis pôvodného vlastníka, nakoľko býva na druhom konci republiky?
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ak mas velký (papierový) techničák - tak sa pozri či máš na zadnej strane ručne dopísané meno nového majiteľa a pečiatka ODI. ak nie - čitaj ďalej - bude zábava.

    Ak tam máš údaje nového majitela preskoč nasledujúci odstavec:

    Najskor treba isť na dopravný inšpektorát kde má "starý majiteľ trvalý pobyt a vykonať nasledovné: Doterajší vlastník (starý) ide aj s veľkým (papierovým) techničákom a s údajmi o novom majiteľovi (meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko) na Okresný dopravný inšpektorát v mieste trvalého bydliska "starého" vlastníka - zoberie si "malé tlačivo na nahlásenie zmeny v evidencii vozidiel - vyplní ho - napíše tam - ZMENA VLASTNÍKA - doterajší vlastník:svoje údaje.....NOVY VLASTNÍK:- údaje nového majiteľa. NIČ NEPLATÍ - žiaden kolok. Odovzdá Velký technický (papierový) spolu s touto žiadosťou tetuške za priehradkou na ODI. Tetuška naťuká do počítača údaje nového vlastníka - perom dopíše údaje nového vlastníka do veľkého (papierového) techničáka - oštempluje to. To čo práve spravila sa volá- "AVÍZO ZMENY" - bez toho sa na okresnom dopravnom inšpektoráte v okrese -kde býva nový majiteľ NEDÁ prihásiť vozidlo.


    Velký techničák "starý" majiteľ odovzdá (pošle) novému majiteľovi - ten vyplní "velké tlačivo na prihlásenie vozidla z iného okresu" - priloži k tomu veľký techničák v ktorom má už vykonané "AVÍZO" + malé (elektronické) osvedcenie + OP nového majitela + poistka na vozidlo na nového majiteľa + kolok (elektornicky) a starě EVC (značky)- ..........

    (ale toto si mal vedieť už pred kúpou vozidla)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tono Tonino To všetko mám, ale na tej žiadosti vpravo dole, na prvej strane je kolonka podpis vlastníka vozidla, to sa pýtam, že či ten podpis je potrebný alebo nie, keď minulý vlastník býva na druhom konci republiky?
    Tono Tonino Tu je vzor žiadosti: http://www.minv.sk/swift_data/source...0evidencie.pdf
    dmc pokial mas vo velkom technicaku vykonane avizo tak toto tlacivo pouzijes pri prihlasovani vozidla v tvojom okrese - tam sa podpisujes iba ty..ako novy majitel
    Tono Tonino Ďakujem za vysvetlenie, lebo v tejto veci som nemal jasno.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si vlastnik vozidla - vozidlo si kupil alebo ti bolo darovane, alebo si ho zdedil, podpises sa ty, lebo ty si vlastnik.
    Nie je tam uvedene, ze tam ma byt podpis byvaleho vlastnika.

    ziadost o prihlasenie vozidla do evidencie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.