Zavrieť

Porady

arizona Daj si do googla " rozmarin prezimovanie" a mozes citat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja síce neviem, ale zvyknem použiť najprv Google a až potom sa pýtať.

    Takže Google vraví :

    Určité druhy áno, určité druhy aj nie...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    No a ja ťa doplním: v Chorvátsku nie, v Tatroch zmarzne.

    Pekne ho zober a ulož v chladnej svetlej miestnosti.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    robím mičurinský pokus.. jeden rozmarín som vybrala zo zeme, zasadila do kvetináča, a zimovať bude na kuchynskom okne.. druhý ostal v zemi, medzi levanduľou, uvidím na jar, ako sa mu páčilo.. lokalita-b.štiavnica..
    ale na internete sa píše, že rozmarín treba vybrať na zimu zo zeme..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka keď rada vybrať zo zeme je neužitočná, tak nechaj v zemi..
    lujza.j Zabka pani irena...ma pataliu...doma muž..co jej nesce kvety poliévat.....vonku ju srdí rozmarina....tazky zivot
    Žabinka asi tak som to aj ja pochopila..
    arizona Ved tie minusky nemusela ona dat za vsetky prispevky,minuskovacov je tu dost
      zbaliť

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    ja ho mám -v Senci 3.rok., na južnej strane domu. Rastie ako divý a táto zima vyzerá, že mu neuškodí..
    Keby ami aj niekedy vykapal, na jar stojí v tescu sadenica okolo 3 € a zarok narastie okolo metra......
    Neviem, odkial si ale kludne to riskni....

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...ja prikryjem rozmarín vetvičkami z borovice a tak je celú zimu, na jar ho odkryjem a tak to robím už 3 roky, zatiaľ mi nevymrzol...

    ..doplňam : U najbežnejších byliniek, ako je levanduľa, šalvia rozmarín a tymián, je dôležité, aby ste vybrali svetlé miesto, ktoré je chránené pred ostrým východným vetrom a substrát by mal byť iba mierne vlhký. Niektoré z nich je nutné na zimu prikryť. Cenný materiál je suchý a vzdušný, ktorý sa voľne položí na okolo rastliny, aby mal k nim vzduch prístup. Vhodné sú vetvičky z borovice. Vrstva čečiny nezabráni síce vplyvu zimného chladu, chráni však rastlinu pred slnečným žiarením. To je dôležité, pretože niektoré bylinky
    zostávajú aj v zime zelené a odparujú vodu. V oblastiach, kde býva málo snehu a pri náhlych zmenách teploty na jar pri topení snehu môže pri pôde, ktorá nie je prikrytá, dôjsť k poškodeniu koreňov. Okrem mulčovacieho materiálu je vhodný aj maštaľný hnoj alebo hrubší kompost. Úplne nevhodná je fólia, pretože rastlina sa pod ňou "potí".
    Naposledy upravil legolas : 08.01.16 at 08:19

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nuž keď nemrzne netreba ho vôbec chrániť a nejaký ten stupník mrazu mu neuškodí... čiže posledné 3 roky mrzlo u nás na juhu minimálne, takže nikomu nezamrzol, ale 3 roky pred tým zamrzo každému kto nechránil... Podľa mojich pozorovaní za posledných 10 rokov, je to zatiaľ presne 50 % či bude mierna alebo tvrdšia zima... Skutočná zima sa najčastejšie začína až január - február... Takže je to vo hviezdach a meteorologovia vedia s istotou čo bude dnes ako tak im vychádza čo bude zajtra. Týždenné predpoveďe beriem z rezervou a predpovediam dlhším ako 10 dní sa len smejem... Lebo to, že v zime bude zima vie predpovedať aj každý...

    Chcem vedieť či treba rozmarín chrániť pred mrazom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.