Zavrieť

Porady

Prijatie platby v hotovosti bez ERP

fyzicka osoba vedie JU,platca Dph vystavil odberatelovi fakturu za porez,susenie a opracovanie materialu v hodnote 1200 eur..ten material bol toho odberatela.moze podnikatel dodavatel prijat platbu za fakturu v hotovosti S RUCNE VYPISANYM primovym a vydavkovym listkom,alebo podlieha povinnosti registracnej pokladnice a nesmie prijat peniaze v hotovosti bez blocku z pokladnice.
Naposledy upravil ivka70 : 19.12.15 at 19:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no tak nech zoberie tie peniaze a pošle si ich cez poštovú poukážku na účet. V mene odberateľa. A nabudúce si už dá pozor

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Faktúra bola za služby, nie za tovar, takže nemusí byť vystavený doklad z ERP, ak tieto služby nie sú uvedené v tomto zozname:

    http://www.uad.sk/33/zoznam-sluzieb-...2-1H7q0fe6cUE/
    GABEBA prezrela som ZOZNAM SLUZIEB na ktore sa vztahuje povinnost evidencie sluzieb v elektronickej registracnej pokladnici ale som to tam nenasla zaradene.len ci je to ozaj tak,az mu nahodou potom nedaju sankcie za porusenie zakona
    kn-alka nie, ak fakturuje tovar so službami, teda ak s tým tovarom, ktorý predával dodáva aj služby, tak nemusí mať ERP, pokiaľ teda nie je v zozname služieb.

    Aj ja účtujem stolárovi, fakturuje vždy s montážou, vtedy netreba ERP.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tieto služby podliehajú povinnosti evidencie v ERP?
    GABEBA nenasla som to v tom zozname,tak teraz si niesom ista..este raz som prezrela zoznam sluzieb,nic z toho mi to nevychodi.rezanie,pilenie,hoblovanie,susenie dreva,ako sluzby.nie predaj narezaneho dreva,ako materialu alebo tovaru
    KEJKA nejde o predaj tovaru? Ak áno, potom je to ERP, ale píšeš o službách, preto som sa pýtala.

    Prijatie platby v hotovosti bez ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.