Zavrieť

Porady

Prenájom izby kamarátovi "bezplatne" a daň stým spojená

Zdravím, od nového roka u mňa bude bývať dobrý kamarát ktorého jeho ex-vyhodila na ulicu. Ja od neho nechcem žiadne peniaze, no on povedal že mu je to blbé a chce platiť aspoň internet elektriku plyn atď v celkovej sume asi 90euro.
Nechcem sa dostať do problémov a tak sa radšej pýtam či z toho vlastne treba platiť dane. Ja od neho realne nedostanem žiadne peniaze, tieto šeky bude platiť on cez internet banking.
Akurat chcem urobiť proforma zmluvu o prenájme izby aby sa nestalo že ho budem mať na krku 10 rokov :-D

ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak chces uzavriet zmluvu, musis sa prihlasit na DU, ze izbu prenajimas.
    Dan platit nebudes, lebo v danovom priznani tvoj zisk vynulu ju realne naklady na energie. DP ale podat musis.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Môžete spísať nejakú formálnu dohodu o tom, že bude prispievať na spotrebovanú energiu a vodu. Samotné nájomné ty od neho nebudeš dostávať. Nemyslím, že by sa do toho nejaký daňový úrad niekedy chcel montovať a zisťovať, či ti platí podnájom alebo nie a či ty z toho platíš dane. Len pre poriadok ho prihlás u správcu ako osobu, aby si za neho platil osobomesiace a nikto nemohol v dome namietať, že tam býva načierno.

    Keby sa aj niekto niekedy pýtal, povedz, že je to príbuzný a spolu bývate a neide o nájomný vzťah.

    Prenájom izby kamarátovi "bezplatne" a daň stým spojená

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.