Zavrieť

Porady

Prenajom izby na podnikatelske ucely

Dobry vecer
Potrebujem radu... stahujem sa na urcity cas k segre do bytu, ktory ma v osobnom vlatsnictve. Chcem si zmenit aj miesto podnikania z mojho doterajsieho (co je miesto mojho trvaleho bydliska) na adresu bytu sestry. Trvaly pobyt si zatial neplanujem menit. Predmetom mojho podnikania je prekladatelstvo a vyucba AJ.
Chcem a spytat jednu vec: chcela by som si najom davat do nakladov, takze ideme so sestrou spisat najomnu zmluvu na prenajom jednej izby o rozlohe 18 m2. Je to vsetko ok? Da sa uzavriet zmluva o prenajme izby na podnikatelske ucely (zaroven v tej izbe budem aj byvat)? Samozrejem nalezitosti budu hlasene na vsetkych uradoch, a ona sa tiez bude registrovat ako FO prenajimajuca nehnutelnost.
Mam schaleny prispevok z UP na SZC, ale v povodnom plane, ktory mi komisia schvalila v aprili som nemala najom uvedeny ako polozku, ktoru by som z prispevku chcela hradit. Teraz vsak uvazujem, ze si poziadam o zmenu a aspon na pol roka si ten najom pokryjem. Da sa to? Mate s tym niekto skusenosti? Ako sa taketo zmeny hlasia, alebo akou formou sa oznamuju?
Dakujem vsetkym za pomoc...budem cakat na nejake informacie.
Pekny vecer vsetkym a dobru noc tym co sa chystaju uz spat. hehe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prenajom izby na podnikatelske ucely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.