Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Od 1.10.2015 mám zmluvu na dobu určitú, odpracovaných 7,5 hodín za deň. Na koľko dní dovolenky mám nárok. Neviem či stačí takto stručne na odpoveď. Ďakujem.
Naposledy upravil Marssela : 22.12.15 at 21:50
3 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko dní, vrátane sviatkov si do konca roku 2015 odpracovala a kolko máš rokov ?
Marssela od 1.10. do 21.12. mam odpracovanych 58 dni, s tým ze od 22.12. do 1.1.2016(vratane) mam napisanu dovolenku. A sef mi dal podpisat 4 dni dovolenky za tento rok a 2 dni z novej dovolenky. Mam 45 rokov.
veronikasad Dovolenka aj sviatpk sa povazuje za vykon prace. Mas narok na 3/12 rocnej dovolenky, z rocneho naroku 25
Dni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pozri Zakonnik prace od § 101. Ak ti to aj potom nebude jasne, vylepsi otazku.

    Preco je nazov otazky dovolenkovy priemer a v texte sa pytas na narok?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak spolu so zaplatenymi sviatkami odpracujes do konca roka aspon 60 dni, tak ti vznikne narok na 3/12 rocneho naroku.
    Ten je 20 dni, ak mas menej ako 33 rokov a 25 dni, ak mas aspon 33.
    Naposledy upravil ivka70 : 23.12.15 at 19:53 Dôvod: oprava dni namiesto roky
    Tweety Ivka 20 a 25 rokov, to sú už parádne dovolenky,
    ivka70 to teda, opravim aspon kym zmenia zakon

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marssela (Včera 23:57) od 1.10. do 21.12. mam odpracovanych 58 dni, s tým ze od 22.12. do 1.1.2016(vratane) mam napisanu dovolenku. A sef mi dal podpisat 4 dni dovolenky za tento rok a 2 dni z novej dovolenky. Mam 45 rokov.
    Vznikne ti nárok na pomernú časť dovolenky, čo je pri ročnom nároku 5 týždňov, 6,25 dňa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marssela pri rocnom odpracovani to ano 5 tyzdnov, ALE ked mam zatial iba 58 dni v roku 2015, tak kolko mam narok na dovolenku za rok 2015??
    ivka70 Do potrebnych 60 dni v roku sa pocita aj cerpanie dovolenky a platene sviatky, takze 60 dni do konca roka odpracujes.
    Sefovi by spravny vypocet mala vysvetlit mzdarka.
    avalik ved to mas niekolko krat zodpovedane ... 3/12 z 25 dni , t. j. 6,25 dna
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.