Zavrieť

Porady

Ako sa pripojiť späť na WLAN ?

Dobrý deň! Mám notebook ASUS X53U . Odinštalovala som Atheros Client Installation program 9.0. Myslím si, že toto je problém, ktorý spôsobil to,že sa neviem pripojiť na internet. Mám router TP-LINK. Viete mi pomôcť? Myslím, že WLAN je Wi-Fi , nie? Ďakujem
Naposledy upravil Klára15 : 24.12.15 at 09:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pomocou kábla sa pripoj na ten router. LAN sieťovka by mala zareagovať a pripojiť sa. Ak nie Centrum sieti - Zmeniť nastavenie adaptéra - Lokálne pripojenie a Povoliť. Potom vo Vlastnosti sieťovej karty - Sieť - Internet protocol Version 4 - nastaviť na Automaticky získavanie IP adresy a DNS servera.
    A máš aspoň pripojenie router - NB cez kábel (LAN).
    Môžeš skontrolovať v Centrum sieti - Zmeniť nastavenie adaptéra, či sa ti tam zobrazuje Pripojenie bezdrôtovej siete. Ak áno - tak len cez PTM => Pripojiť. Nastavenia ako pri LAN sieťovej karte.

    Ak by sa však neobjavila sieťová bezdrôtová karta - tan na ASUS stránke
    https://www.asus.com/support/Downloa...OINWJ0zTH3/30/
    (pod Wireless) si nájdeš svoju kartu, stiahneš ovládače a nainštaluješ (hneď prvý odkaz pod Wireless) - ostatné - viď obrázky.
    Naposledy upravil misoft : 24.12.15 at 09:38
    Snímok 006.jpg  
    Snímok 007.jpg  
    Snímok 008.jpg  
    Snímok 009.jpg  
    Snímok 010.jpg  

    Snímok 011.jpg  
    Snímok 012.jpg  
    Snímok 013.jpg  
    1/1
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Klára15 Ďakujem za rady, ale môžem pripojiť notebook k Wi-Fi ak mám router pripojený k PC? Môžem ho teda odpojiť a pripojiť k NOTEBOOKU? Ďakujem
    Klára15 Krok č. 4 - pri kolonke pripojiť pomocou: Vy tam máte Atheros...... ja tam mám Realtek PCle GBE Family Controller. ????
    Klára15 Idem cez Ovládací panel- Sieť a internet - Sieť. pripojenia : Tam mi ukazuje: Lokálne pripojenie - Sieťový kábel je odpojený - Realtek PCIe GBE Family Controller. Druhé je, že Sieť. pripojenie Bluetooth, tretie Širokopásmové1 a 2 . Prosím Vás pekne pomôžte mi ......
    misoft A) Router má 4 LAN porty. Ak máš zapojený PC cez kábel, zapoj ho do NB. Sieťovú kartu nastav na Automaticky - obrázky! A pôjde. Potom zmizne i to oznámenie "Sieťový kábel je odpojený". Pri automatickom preberaní IP adresy a DNS servera NB zožerie všetko, čo mu router ponúkne.
    B) Ak máš tam tie širokopásmové - to je Wifi. Klikni na jedno z nich pravým tl. myši a malo by tam byť Zapnúť -a adaptér by sa mal spustiť. Potom Pripojiť. Inak ASUSy majú hot key fn+FN na zapínanie Wifi adaptéra.
    C) Ak by to nefungovalo -na stránke ASUSu - https://www.asus.com/in/support/Down...5LhkefJ0Sf/35/ (vybrať operačný systém - správny!) - v časti Wireless je ako štvrtý Realtek - pozri sa poriadne! Realtek Wireless Lan Driver and Application - klikni len na ten farebný obrázok Global - stiahni, ulož, potom to niekde rozbaľ (lebo je to spakovaný súbor) - do nejakého adresára, môžeš si aj vytvoriť... a v rozbalenom je setup.exe. Spustiť, nainštalovať podľa pokynov.
    Klára15 Asi som zaostalá, ale čo je NB ?
    misoft Ach jááááj - všeobecná značka: NB = notebook; PC = počítač (z Personal Computer), ZK = zvuková karta; GK = grafická karta; MB = matičná doska (motherboard), LAN = pripojenie pomocou sieťového kábla (Local Area Network).........
    Klára15 Ďakujeeeem
    Klára15 Kde nájdem sieťovú kartu?
    Klára15 Ešte mi to furt nejde
    Klára15 Prosím pomôžte mi !!!!
    misoft Vieš sa pozerať na obrázky? Obrázok 1 - obrázok 2...... Lokálne pripojenie je sieťová karta pre kábel..... obr.3..... obr.4... preto som obrázky očísloval zelene, aby bolo jasné poradie.
    nunenko Aj učiteľka sa celý život učí. A čo keby použila bod obnovy?
    Klára15 Áno, už som skúšala aj to, keď som odinštalovala program. Už som ho aj nainšt. späť, ale nefunguje. Len vtedy mi ide internet na NB, keď sa pripojím káblom. A ináč keď skúšam obnovu, keď dokončí, tak vypisuje, že mu niečo zabraňuje( antivirák) (že sa nič nezmenilo) . No neviem... Už všetko skúšam a nič, presne teraz na Vianoce.
    Klára15 Už sa mi NB dostal do núdzového režimu. A keď reštartujem nezmení sa No, aj s týmto už čo mám spraviť ?
    nunenko Čo robiť?
    napr:
    dočasne vypnúť antivirus a obnoviť do predchadzajuceho stavu
    najsť niekoho, čo sa ti na to pozrie, dá sa ajpo sieti (cez teamviewer) ˇkeď pripojiš kablom
    dať do servisu,
    kúpiť za par € externú wifi adapter,
    Klára15 Aspoň mi ide na PC. Príjemné sviatky misoft, nunenko
      zbaliť

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Ak problém vznikol odoinštalovaním, tak ho vyrieš doinštalovaním.

    Stiahni, rozbaľ a nainštaluj:
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/...64_Z920458.zip

    A prečo si to odinštalovala?
    Naposledy upravil KoxXxo : 24.12.15 at 22:34
    Klára15 Ani sama neviem , asi som chcela niečo iné

    Ako sa pripojiť späť na WLAN ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.