Zavrieť

Porady

DOVP a PN

1. Má pracovník DOVP nárok na náhradu príjmu pri PN, ak pracuje na pravidelný príjem 4,5 hod. denne?
2. Je potrebné DOVP ku 31.12.2015 ukončiť odhláškou zo SP a 1.1.2016 prihlásiť na novo, ak zamestnanec pokračuje na DOVP?
mzdarka renca Od kedy, do kedy bola uzatvorená DoVP?
martuľa od 16.2.2015, ale bude pokračovať aj v 2016
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    na tvojom mieste by som skončila DoVP dňa 31.12.2015 + odhlásenie zo SP a ZP a od 1.1.2016 do 31.12.2016 uzatvorila novú dohodu a ak ide o opakovanú činnosť tak by som s ním uzatvorila DoPČ. Prihlásiš na SP a ZP tiež od 1.1.2016.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martuľa na DOVP v tej istej činnosti nemôže od 1.1.2016 pokračovať?
    Tweety ak ide o opakovanú činnosť, DoVP nie je správna, treba DoPČ.
    martuľa alebo zmeniť od 1.1.2016 v DOVP pracovnú činnosť, nie? príde mi to jednoduchšie...??!!
    Pepa Ak poistný vzťah na základe uzatvorenej DoVP pokračuje aj v roku 2016 NIE JE dôvod na jeho ukončenie iba z dôvodu, že je koniec roka.
    martuľa radšej sa informujem, lebo názory sa líšia - ďakujem
    avalik Nazory nie su podstatne, podstatne je co je uvedene v zakone - ziadny zakon ti neprikazuje odhlasovat a prihlasovat dohodara z dovodu prelomu rokov.
    Pepa Presne tak.
    mzdarka renca podstatné je na akú dobu, max. rok je uzatvorená DoVP a či je tento pracovnoprávny vzťah v poriadku v zmysle ZP. opakujem, ak ide o opakovanú činnosť, je nutné uzatvoriť DoPČ. tým pádom je aj nevyhnutné odhlásiť zam-ca ako DoVP a nahlásiť ako DoPČ na SP. sú to 2 pracovnoprávne vzťahy a SP tieto dohody rozlišuje, resp. druh dohody.
    Nikto nezpochybňuje fakt, že dohody môžu byť uzatvorené na dobu 12 mesiacov v dvoch kal. rokoch.
    Pepa Zadávateľka rieši trvajúcu DoVP a jej odhlásenie resp. neodhlásenie zo SP na prelome rokov, nerieši DoPČ.
    mzdarka renca - zvyknem sa na otázky odpovedať komplexne.
    - takže pre mňa sú dôležité všetky zákony ohľadom pracovnoprávnych vzťahov. nielen zákon o SP.
    martuľa ďakujem za odpovede, pomohli všetky
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DOVP musí skončiť najneskôr 15.2.2016. Mala byť uzavretá na dobu určitú.
    Ak nie je predpoklad, že prekročí limit , tak by som ju echala až do toho 15.2.2016, inak by bolo vhodné ju ukončiť skôr.
    Nárok na náhradu PN má, veď platí odvody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.