Zavrieť

Porady

otec (szco) na md so starsim a nasledne s mladsim dietatom

Dobry den, prosim o radu. Mame dve deti, starsie bude mat v januari 28mesiacov, mladsie 5mesiacov. Moze otec (SZCO) poberat MD po skonceni MD matky najprv na starsie dieta a nasledne na mladsie? Otec vykonava SZCO od 10/2014, 04/2014-09/2014 poberal podporu na UP a 04/2014 ukoncil TPP, ktory trval min 2r - pocas uvedeneho obdobia nemal medzi zamestnaniami ziaden den bez platenia zdr. poistenia. Ak pocas vykonavania SZCO niekedy meskal s terminom platby poistenia, moze to mat vplyv na narok na MD?
MD mi bola pocitana z DNP(od 01/2012 som DNP)a ak by uznali MD otcovi, automaticky sa musim ist odhlasit v den skoncenia mojej MD z DNP, prihlasim sa na RD a po par dnoch sa odhlasim aj z poberania RP a mozem ostat na RD s mladsim dietatom a nemusim vtedy platit poistne statu, alebo sa mam radsej prihlasit na UP (nezamestnana)? K tomuto este jedna otazka, ak by sme sa rozhodli este pre jedno dieta , ktora z vyssie uvedenych variant je pre mna vhodnejsia, aby som neprisla o MD z DNP za obdobie, kym neotehotniem? V podstate mi vychadza, ze aj pocas RD aj pri evidencii na UP som poistenec statu a tym som oslobodena od platenia poistneho a pri otehotneni by som sa opatovne prihlasila na DNP zacala ho platit.
Este dotaz, musime byt manzelia na vsetky tieto ukony?
Dakujem.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad splňa otec podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch - ku dňu nástupu na materské ?
veronikasad Materské je dávkou nem.poistenia. Je povinne poistenou SZČO v soc.poisťovni ?
zuzana099999 Splna vsetko,len niekedy nezaplatil nacas odvody do soc aj zdravotnej-ziadny dlh ale nema
veronikasad Doplň presný dátum ukončenia prac.pomeru a dátum nástupu na materské. Odkedy platí odvody do sociálnej poisťovne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    otec (szco) na md so starsim a nasledne s mladsim dietatom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.