Zavrieť

Porady

Čo robiť pri zarastani nechtu na nohe

Dobrý deň, zarastá mi nech na palci na nohe už asi cca 5 rokov... po 2 rokoch chodenia na chirurgiu sa doktor rozhodol že mi ho polovicu vystrihne. Po veľmi bolestivej injekcii mi ho vystrihol. Všetko bolo OK až pokiaľ mi nenarástol späť a začal znova mi zarastať... Prestal som tam už chodiť keďže mi to nepomohlo a pochybujem že mi znova nestrhne necht ... obuv nosím voľnú, pravidelne si to musím vystrihávať, no teraz sa mi tam niečo spravilo, akokeby divé mäso alebo čo. Bojím sa isť na chirurgiu zase. Vyskúšal som už skoro všetko , mastičky, odťahovanie nechtového valu od nechtu pomocou leukoplastu, akurát nie pedikúrurku, myslím že ona by mi veľmi s tým nepomohla.. Neviem čím to je. Či je to zápal z toho že sa mi veľmi potia nohy. Mal som to dávno aj na druhom palci ale zmyzlo mi to hneď po týždni.... už neviem čo robiť :/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    aj tu je to dosť dobre vysvetlené
    http://www.centrumpedikury.sk/chirur...tajuce-nechty/

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, mzdarka renca, terezamaria, Anika61, alaya1, lujza.j
    6

    TamŠte je offline (nepripojený) TamŠte

    TamŠte
    skus ísť k pedikérke ale zdravotnej.
    Anika61 Akurát som to chcela napísať:-) :-) :-)

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    Pedikura nepomohla...pomohla az plastika lozka

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    osobná skúsenosť (s oboma palcami):
    pedikúra či vystrihánie 1/3 či 1/2 bez výsledku, odstránenie celých nechtov takisto neprinieslo žiadaný výsledok - neskoršie som sa od známeho lekára dozvedel, že mali odstrániť aj nechtové lôžko - samozrejme po takomto zákroku by už nemal rásť nehet; pomohlo iba vytrpieť, pokiaľ nehet neprerazil živé mäso, takže teraz sú ich konce viditeľné - strihám si ich tak, aby neprečnievali, resp. opäť nezarástlo mäso a nezačalo to hnisať - odvtedy ale mám pokoj. Ale pravdou je, že každým odstránením nechta (3x) sa vždy zdvojnásobila jeho hrúbka, takže strihať idú iba kliešťovými nožničkami...
    Naposledy upravil karakul : 10.01.16 at 14:44

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    V prvom rade kožné a mykologické vyšetrenie,veľmi často sa jedná o pleseň.Platí aj pre karakula.

    tatranka3725 je offline (nepripojený) tatranka3725

    tatranka3725
    Po ostrihaní zarastajúcich nechtov je dobré vydezinfikovať nechty liehom ,alebo alpou.

    Čo robiť pri zarastani nechtu na nohe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.