Zavrieť

Porady

Daň z mot.vozidiel

Vedel by mi poradiť niekto pri vyplňovaní daň.priznania mot.vozidiel. Ak zadám r.1 dátum prvej evidencie 16.5.2012 ,kategóriu M, zdvih, objem 1197. r.10 daňovník a),ročná sadzba 80 € a tu mám problém r.13 zníženie ročnej sadzby (sadzba 1) mi vysvieti 25% a sadzba (2) 20 %. Prečo odo mňa žiada vyplniť aj sadzbu 1 aj sadzbu 2? Podľa mňa by to malo byť len v sadze 1 a to 20 %. Prosím vás kde robím chybu?

Myslím si, že na stránke bola chyba už to prepočítava správne. Túto chybu mi robilo len pri rokoch 2011 a 2009.
Naposledy upravil uctoeva : 11.01.16 at 13:16
avalik Názov otázky píšem tak aby čo najviac vystihoval podstatu otázky bez potreby čítania podrobností k otázke. - Dan z motorovych vozidiel je nazov rubriky, nie konkretnej otazky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    16.5.2012 - 5/2012 je prvy mesiac ... 4/2015 je 36. mesiac t.j. za mesiace 1-4 2015 rocna sadzba dane - 25%
    5/2015 - 4/2018 ... mesiace s rocnou sadzbou dane - 20%, a teda 5-12 2015 -20 %
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uctoeva A nie je to 44 mes. znížená sadzba 20% ? Dátum prvej evidencie 16.5.2015 - 31.12.2015 ?
    uctoeva opravujem dátum prvej evidencie 16.5.2012
    avalik ako si dosla na 44 mesiacov? zakon, poucenie k tlacivu necitas?
      zbaliť

    lubosdz je offline (nepripojený) lubosdz

    lubosdz
    Sadzba sa uplatnuje na pomernu cast zivotnosti automobilu. (Zbytocne to zakonodarci skomplikovali.) Spravny vypocet sadzby podla datumu registracie si mozete overit na linke (3. strana tlaciva):

    Kalkulacka - Daň z motorových vozidiel 2015

    Dla Vasich udajov sa uplatnuje 25% zlava na sadzbu 1 a 20% zlava na sadzbu 2, celkovu dan platite teda 62,66 Eur pre kategoriu M1.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    klikaj na žlté políčka v DP, a čítaj aj na spodu žltú nápovedu, ak ti vyhodí..
    Bez názvu1.jpg  
    uctoeva Ďakujem už je to OK
    avalik 11.01.16 13:26 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.