Zavrieť

Porady

Má zamestnankyňa po skončení materskej nárok na dovolenku?

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri výpočte nároku zamestnankyne na riadnu dovolenku. Zamestnankyňa nastúpila 30.12.2012 na materskú dovolenku so zostatkom dovolenky 8 dní. Na rodičovskej dovolenke zotrvala 3 roky. Dnes chce skončiť pracovný pomer a nie som si celkom istá pri výpočte nároku. Za obdobie MD jej patrí riadna dovolenka, ale vedeli by ste mi pomôcť pri konkrétnom výpočte. Ďakujem veľmi pekne.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Tak skus nahodit svoj vypocet dovolenky pocas MD a my ti to skontrolujeme.
Katarina24 2,5x8,5=21,25 nárok za materskú dovolenku
+8 dní zostatok pred nástupom na MD
29,25 nárok na riadnu dovolenku
ivka70 Co je 2,5x8,5? Kolko ma zamestnankyna rokov, aky rocny narok na dovolenku a kedy presne skoncila MD?
Katarina24 zamestnankyňa má 37 rokov, 2,5 dňa je mesačný nárok a 8,5 mesiaca (34 týždňov) je trvanie materskej dovolenky. Materská dovolenka od 30.12.2012 do 24.08.2013. RD 25.08.2013 - 12.02.2016.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pocitas to cele zle.
    Zamestnankyna ma 37 rokov a asi 30 dni dovolenky a rok.
    V roku 2012 trval pracovny pomer cely rok a na MD "odpracovala" viac ako 60 dni.
    Ma teda narok na rocnu dovolenku, ktoru kratis o dni RD, ak ich bolo viac ako 100.
    (kratenie o 1/12 za prvych 100 dni a o dalsiu 1/12 za kazdych dalsich 21 dni)

    V roku 2012 od 28.8. do konca roka bolo 90 dni (pocitas pracovne dni a sviatky pripadajuce na po-pia). znamena to, ze dovolenka za rok 2012 nebude kratena a ma narok na celu rocnu dovolenku, 30 dni.

    Over si, ci mala aj v roku narok 30 dni a ci si za rok 2011 spravne vypocitala zostatok 8 dni (ani tam sa dovolenka nekratila)
    Katarina24 ďakujem.

    Má zamestnankyňa po skončení materskej nárok na dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.