Zavrieť

Porady

Grafická karta

Dobrý deň chcel by som sa spítať či mi bude fungovať GK:https://www.alza.sk/msi-gtx-960-gami...catid=18842862 keď ju zapojím do zakladnej dosky ASUSTeK Computer INC M2N-E (Socket AM2 )? Za odpoveď predom ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bude. Doska má slot PCI-e 16x. Len riadne zapojiť, nezabudnúť na napájanie grafiky. Dúfam že máš riadny zdroj (nie nejaký Eurocase 450W, lebo by si hneď skončil).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stevo5 sorry, písali sme naraz
    Kiko260 Ak by som nemal dostatočne výkonný zdroj mohla by sa poškodiť GK,zdroj alebo celý pc??
    misoft Ak nie je výkonný zdroj - jednoducho PC odmietne pracovať.
      zbaliť

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Socket tvojej dosky je AM2+, nie AM2.
    Na to aby sa ti dalo správne odpovedať si dal málo info.
    Nevieme aký tam máš procesor, je možné že kartu procesor "neutiahne" a budeš zbytočne za to platiť. Tiež nepíšeš aký máš napájací zdroj, táto nová grafika podľa popisu vyžaduje 400W. Ak je dobrý značkový tak vyhovie aj 350W, záleží na ostatnej zostave. V PC skrinke bude viac tepla z výkonnej grafiky - je na to prispôsobená?
    misoft Poopravím ťa.... CPU a GPU sú dva rozdielne pojmy. Pokiaľ je to dedikovaná GK - CPU len posiela cez zbernicu príkazy na zobrazenie a o obrazenie a vykresľovanie sa stará GPU - GK má vlastnú pamäť. CPU je jeden procesor, obsluhujúci výpočty, komunikáciu medzi zariadeniami, odosielanie dát iným zariadeniam - teda pošle výsledky GK, aby ich ona spracovala a vykreslila. GK má svoj GPU+VRAM - je to teda samostatný počítač v počítači, ktorý má na starosti LEN grafickú stránku.
    Takže - či má socket AM2+, alebo AM2 - pre grafiku je to NEPODSTATNÉ - podstatné je, aby bolo ju kde zasunúť (PCI-e 16x), aby boli pre ňu ovládače (spolupráca medzi CPU a ňou + ovládanie výstupnej periférie - monitora).

    P.S. Pokiaľ si to ešte nepočul - niekde využívajú i GK na zložitejšie výpočty - teda využívajú ju ako ďalšie CPU. A dôvod? GPU je vo výpočtoch rýchlejšia, má rýchlejšie pamäte (klasické RAM sú DDR3 - málo kedy DDR5, ale grafika [nové typy] používa výhradne DDR5).

    Dôležitý je tiež zdroj - ak bude slabý - nemusí grafika nabehnúť, prípadne sa sama spomalí (podtaktuje sa) - o teplo sa predsa postará FAN a chladič - každá krafika má svoje chladenie (buď pasívne, alebo aktívne).
    Stevo5 Misoft
    1.- mohol si si tie pripomienky ušetriť, reagoval som na toto: "keď ju zapojím do zakladnej dosky ASUSTeK Computer INC M2N-E (Socket AM2 )?" - čo sa týka toho môjho upozornenia na socket AM2+. Samozrejme že socket AM2 / AM2+ s grafikou nemá nič.!! A ani som to tak nenapísal. Ale JE TO TAK a on to napísal nesprávne, tak som ho poopravil.
    2.- o tom že sa obrovský výkon niektorých grafík dá využiť na zložitejšie výpočty samozrejme viem, - ale čo to má spoločné s týmto tématom??
    3.- o probléme (možno) slabého zdroja som predsa písal, pri teple som upozornil na možnosť nevhodnej skrinky - nechceš snáď tvrdiť že ak je skrinka nevhodná na odvod tepla vo výkonnom PC, tak stačia ventilátory. K tomu by si mal iste aj ty vážne výhrady a doporučil by si inú skrinku s vhodným prispôsobením na odvod tepla. Preto som na tento možný problém upozornil - aj keď nepíše akú má skrinku, zdroj a podobne.
    4.- Na CPU som upozornil preto, že ak je CPU slabé, nestačí pre GPU a GPU nejde na plný výkon. A opačne to platí tiež, pretože CPU a GPU musia spolupracovať. Takto som to myslel, nie že by som si mýlil CPU a GPU.
    5.- ďakujem za prednášku

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    my sme juniorovi kupovali 970-tku, tak som ho povolala na konzultáciu. Povedal, že zdroj minimálne 500W a že teda karta na tejto doske pôjde, ale nie na plný výkon.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.