Zavrieť

Porady

3% z dane

Podpísal som poukázanie 3% z dane občianskemu združeniu, patriacemu môjmu terajšiemu šéfovi v práci. Chcem toto poukázanie odvolať, resp. zrušiť.
Ako na to?
15 komentárov     zbaliť
ivka70 za ktory rok?
Juro88 Podpísal som to pred pár dňami, tak predpokladám, že za rok 2015...
ivka70 Ked ty ani nevis, co si podpisal.
Chod za sefom a vypytaj si to od neho, predpokladam, ze na danovy urad to este nedorucil.
A nabuduce rozmyslaj skor, ako podpises.

Inak, na 3% treba aj potvrdenie, ze si odpracoval aspon 40 hodin vlani ako dobrovolnik.
Odpracoval si?
Juro88 Nie, sef je slusne povedanie "hajzel" a vyuzil moju nepozornost... O to ide. Od neho to nepojde vypytat.

Potrebujem vypisat nejake tlacivo a odovzdat ho tam kde treba...
ivka70 Tlacivo si pidpisal, ziadne tlacvo na odvolanie neexistuje. Ani take nemas kam odovzdat. Ak sefa nenatries, ze podvadza. Tym mozes argumentovat, ked si ho budes pytat od sefa.
Juro88 Určite musí existovať nejaké odvolanie. Veď to nie je zmluva s diablom...
KEJKA musíš si to naštylizovať sám...............
Juro88 hej, ale kde ho odovzdať...?
KEJKA no predsa zamestnávateľovi - ako som ti písala.
misoft Hmmmmm.....
"Určite musí existovať nejaké odvolanie. Veď to nie je zmluva s diablom... ".....
Dane.... to JE zmluva s diablom! A ten sa volá ŠTÁT....
mzdarka renca Juro88, vzmuž sa a pekne bežkaj za šéfom po podpísaný doklad na darovanie 2% z tvojich daní, opakujem tvojich ...
KEJKA po komentároch a námietkach, radách mám dilemu - komu si to podpísal? ja som to pochopila tak, že tvoj šef ti dala za svoje združenie podpísať dokument, v ktorom poukazuješ 3% dane jeho obč.združeniu. Preto som písala, aby si komunikoval s ním.
Ak si to podpísal inej osobe, tak si to vypýtaj nazad od tejto osoby.
Resp. upresni zadanie.
ivka70 To som pochopila aj ja tak.
Ale OZ je sefova iniciativa mimo zamestnania, preto s tym za zamestnavatelom chodit nemoze.
KEJKA zamestnávateľ a šef a zástupca OZ je tá istá osoba.
Juro88 Je to nasledovne: Ide o velku firmu. Vyhlasenie som podpisal sefovi mojho oddelenia v tejto firme. Ide o jeho obcianske zdruzenie, ktore nema nijaku vazbu na tuto firmu. Sef teda nie je moj zamestnavatel, ale len nadriadeny. Mojim zamestnavatelom je ta firma.
Vdaka za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1. písomne odvolať, preukázateľne si nechať podpísať prevzatie.
    2. Nepožiadať o RZD, ale urobiť si DPFO A sám a na základe DPFO poukážeš tie dane niekomu inému.
    Ak si podpísal aj žiadosť o vykonanie RZD, tak zasa rovnaký postup ako v 1.
    Doplním:
    veľká firma, podpísal si šéfovi oddelenia, tak si to vyžiadaj od neho nazad.
    Ak si podpísal 3% a nedal potvrdenie, že si splnil podmienky, aj tak nič nedostanú.
    Choď na mzdové - personálne a uisti sa, že Ti nebudú robiť ročné zúčtovanie, povedz, že si urobíš sám DPFO A. Dostaneš Potvrdenie o mzde, vyplníš DPFO na stránke finančnej správy, v ňom uvedieš prijímateľa 2%, vytlačíš, podpíšeš, odnesieš na DU. Toto bude platiť.
    Naposledy upravil KEJKA : 18.01.16 at 05:58
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Lenze co s tym ma zamestnavatel? Zjavne islo o iniciativu sefa smerom k nejakemu obcianskemu zdruzeniu.
    Podla mna zamestnavatel taku ziadost o vratenie podpisaneho dokladu na 3% ani nema dovod riedit.
    A sef moze povedat, ze uz to odoslal na DU.
    mzdarka renca Ivka, je viac ako nepravdepodobné, že to stihol poslať na DÚ, najskôr teba mať vykonané RZD za rok 2015, v prípade, aj mu vyjde nedoplatok, tak ten treba uhradiť a to je možné najskôr po spracovaní miezd za 01/2016.
    ivka70 To mi je jasne, ale moze to pivedat.
    Ake stale to nema juraj dovod ziadat od zamestnavatela. Musi si to vybavit s tym, komu dal podpisane tlaciva ako osobe.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.