Zavrieť

Porady

Shi tzu zápach kože

Máme psíka shi-tzu LILI, má 8 rokov. A máme s ňou už dlhšiu dobu problémy, strašne jej páchne koža a aj jej vypadáva. Máme aj šampón, ktorý je v podstate na to aby sa pes mohol kúpať každý druhý deň a aby mu nepoškodil kožu. Kupujeme ho u veterinárky, lenže s tým zápachom z koži nám už nevie nik pomôcť a ešte k tomu jej začala vypadávať srsť a má také lupiny na miestach kde jej tá srsť vypadúva. Prídavam aj fotky, že ako to vyzerá.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 a co na to hovori veterinar?
liluska1506 dála nam neaky gel, ktorým sme jej to natierali tie miesta kde jej srsť vypadala, ale nepomohlo to a už je veterinarka na materskej. a nevieme, že čo ďalej
ivka70 to je jediny veterinar na svete?
myslis, ze na fore niekto identifikuje problem tvojho psa z fotky lepsie ako skoleny veterinar?
trapite svojho psa len kvoli tomu, ze veterinarka isla na matersku????
kopretinka a to budete čakať,kým sa vráti z materskej?
liluska1506 to nie určite nebudeme čakať , ja som len myslela, že ak má niekto skúsenosti s týmto problémom tak by som uvítala aj nejakú tú "babskú" radu........určite pôjdem aj k inému lekárovi
kopretinka babské rady? preboha,veď tu nejde o nádchu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    zápach a vypadávanie srsti spolu vôbec nemusia súvisieť,zapáchať môže aj od žrádla.....možno nejaké krmivo,nejaký vitamín alebo aj prejav choroby.........môže byť veľa príčin........srsť môže tak isto vypadávať z ix príčin....alergia(zase veľa príčin,možno niečo v žrádle,nejaká chemikália v šampóne....)alebo choroba,nejaký parazit.....
    Ak aj niekto z porady mal psa,ktorému vypadávala srsť,prípadne zapáchal,tak nemôžeš svojho psa liečiť rovnako,lebo nevieš,čo je tvojmu psovi....
    Celkom urrčite by som ho nekúpala každý druhý deň nejakým chemickým sajrajtom,ktorý mu vôbec nepomáha....možno mu ešte viac škodí.

    Terraz to čítam znova,jemu vypadáva koža??

    Dávno si mala vyhľadať iného veterinára.......

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    arizona, Kvaka, vlado 33, mzdarka renca, Dav, Terezia13, lujza.j
    7
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j moj ešte nemal šampon...a ani nebude...iba ak "moj"...
    kopretinka odkedy mydlím,tiež iba mojim šamponom ho kúpem....ale minulú zimu bol hnusný sajrajtový sneh a pôvodne biely pes bol čierny,mojim šamponom to dole nešlo zmyť,musela som normálnym psím šamponom
    lujza.j mala som v pláne,že minulý rok na dov.že vyšampúchujem....ale zas nič doma podvozok iba čistou vodou....moj kolega si umýva hlavu mojim mydlom....nie šampúchom a že ok.....možno mydlom by išiel zmyť...
    mzdarka renca moja havinka má aj svoj šampon, aj kondicioner, ale nekúpem ju tak často, že každý druhý deň, to by aj ona mala problém s kožou. psík sa nesmie tak často šamponovať
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Len veterinár, a keď bude diagnóza, potom možno aj nejaké "babské" rady, alebo skôr skúsenosti s konkrétnou chorobou. Ja som proti častému kúpaniu psov, aj keď žijú v byte. Umyť podvozok a labky čistou vodou, po každom venčení, to áno, ale kúpanie v šampóne podľa potreby - vyváľa sa v nejakom parféme vonku, príde zablatený až za uši, ináč párkrát do roka. Čo mám skúsenosti s kožnými chorobami, tak 1 z mojich psov mal alergiu na mäso...bol na cestovinách, ryži a zelenine a natierala som mu vypĺznuté miesta podľa rady veterinára ichtiolovou masťou. Ale pes žil na dvore, do bytu to nie je zrovna najlepší nápad.Asi po mesiaci sa vyliečil diétou. Asi by bolo dobré požiadať veterinára o krvný rozbor, či má psík v poriadku obličky, pečeň, krvný obraz atď. 8 rokov je už vek, žiaľ, aj na choroby. Možno by postačila zmena stravy, ale naozaj je ťažko len z popisu stanoviť diagnózu.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    arizona, Mária27, Kvaka, liluska1506, vlado 33, Terezia13, MisheliQ
    7
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Terezia13 úplne súhlasím, malé plemená psov starnú rýchlejšie, my sme mali bradáča stredného a ku koncu - cca posledný rok sa mu už srsť nenormálne mastnela, mal lupiny, ale nevypadávala a tiež zapáchal viac, ako keď bol mladší
    liluska1506 Terezia 13 a Dav ďakujem už mame dohodnute stretnutie s veterinárkou. A fakt vam veľmi pekne ´dakujem za normálne odpovede, nie ako podniektorí.
    kopretinka aha,takže ja som to "poniektorí"...............mmch a tie fotky sú kde?
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    vymeniť veterinára, pretože tých problémov u staršieho psíka môže byť veľa a to sa nelieči mastičkami, ale hľadá sa dôvod, skús pozrieť tu
    http://www.veterinarna-ambulancia.eu...-choroby-psov/
    Naposledy upravil Terezia13 : 17.01.16 at 19:36

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Dav, mzdarka renca, liluska1506, Kvaka, Mária27, arizona
    6

    Shi tzu zápach kože

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.