Zavrieť

Porady

doklad z ERP nad 1000€ a dodací list

Poprosím o poradenie.
Mám doklad z ERP v hodnote 1186€ pre platiteľa dph PÚ a k tomu je vystavený dodací list so všetkými náležitosťami.
Doklad z ERP zaúčtujem do pokladne a smeruje mi v KV do B3?
Ďakujem pekne.

Dopĺňam: na doklade z ERP nie je napísané úhrada DL je to tržbový doklad o nákupe (s rozpisom dph) a k tomu bol dodatočne vystavený DL.
Naposledy upravil maped : 19.01.16 at 11:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Podľa § 74 ods. 3 písm. b) zákona o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon o DPH“) sa od 1.1.2013 za zjednodušenú faktúru považuje aj doklad vyhotovený ERP/VRP, ktorá spĺňa požiadavky ustanovené zákonom o ERP, ak cena tovaru alebo služby vrátane dane uhradená v hotovosti nie je viac ako 1000 eur alebo uhradená inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť nie je viac ako 1 600 eur, pričom tento doklad nemusí obsahovať údaje podľa ods. 1 písm. b) a jednotkovú cenu podľa ods. 1 písm. g) § 74 zákona o DPH.

    (stránky finančnej správy)

    http://www.porada.sk/t272157-blok-z-...tym-robit.html

    niečo je aj v tejto téme

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    podľa mňa nemáš doklad, ktorý by splňal náležitosti zákona o DPH, nemôžeš odpočítať DPH

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Treba požiadať dodávateľa o vystavenie k uvedenému dokladu z ERP, riadny daňový doklad faktúru, na požiadanie je povinný tak urobiť.

    doklad z ERP nad 1000€ a dodací list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.