Zavrieť

Porady

ake stavebne povolenie na nadstavbu bez projektu

dobry den,

chcel by som prerobit staru cca 50 ročnu sopu s rozmermi 6,5x3,5m ake poolenie mi treba vybavit kedze chcem aj nadstavit cca o 2metrve hore s novou strechou. Pripade ak by nemal povolenie aky problem by mohol vzniknut? Ked som menil strechu na dome tak som povolenie neriesil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misoft (Dnes 17:17) Martuk - nesúhlasím. Zlý údaj si uviedol! Preto udeľujem Neužitočné.
    Je to 22,75 m2 - do 25m2 je to drobná stavba, ale musí spĺňať isté kritéria.
    Tu viac o tom:
    http://www.djsarchitecture.sk/kedy-s...ebne-povolenie
    Nesúhlasím s nesúhlasným ...
    Uviedol si len jeden údaj, ale tých údajov je viac. Takže z linku vyznačím :
    - keď stavba mení svoj objem (napríklad nadstavbou alebo prístavbou)
    - pokiaľ sa mení tvar strechy (ide o zásah do nosných konštrukcií)
    - ak je stavba vyššia ako 5 metrov.....
    Aká je výška terajšia, nevieme...a ani to, aká bude po prerábke.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    keďže toto už presahuje 20 m2 plochu, tu už budeš potrebovať stavebné povolenie, projekt proste komplet všetko, najlepšie však urobíš, keď si túto šopu nafotíš a zbehneš na stavebný úrad. V žiadnom prípade ti nedoporučujem prerábku na čierno, pretože ak ťa niekdo bonzne, potom budeš mať iné problémy (pokuta, zbúranie a pod.)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Martuk - nesúhlasím. Zlý údaj si uviedol! Preto udeľujem Neužitočné.
    Je to 22,75 m2 - do 25m2 je to drobná stavba, ale musí spĺňať isté kritéria.
    Tu viac o tom:
    http://www.djsarchitecture.sk/kedy-s...ebne-povolenie
    Martuk misoft máš pravdu zle som počítal, neuvedomil som si, že je to až od 25. Úctiva omluva, to neužitočné neriešim, každý sa pomýli
    Martuk misoft, ešte som tak nad tým rozmýšľal a myslím, že pravdu mám ja, pretože podľa otázky zadávateľa chce tú búdu ešte aj nadstavovať a to už na ohlásenie nebude možné urobiť, na to už bude treba stavebné povolenie, zvlášť, keď to chce dvíhať o 2 metre. Ale aj tak si cením, že si sa k tomu neužitočnému priznal. Niektorí dajú neužitočné a ani hubu neotvoria.

    A ešte dodatok: v tom linku, čo si prilepil je hneď v prvom odstavci Kedy treba žiadať o stavebné povolenie bod 3. keď stavba mení svoj objem (napríklad nadstavbou alebo prístavbou) čiže toto bez stavebného povolenia nepôjde
      zbaliť

    ake stavebne povolenie na nadstavbu bez projektu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.