Zavrieť

Porady

stavebne povolenie bez pristupovej cesty

Chcela by som sa spytat ci je mozne aby stavebny urad vydal stavebne povolenie na pozemok kde nie je pristupova cesta vysporiadana a nie je ani sanca na siete ale pozemok je intravilane?
Mozete poradit legislativu o podmienkach ake cesta/pristup na pozemok musi splnat aby sa mohol povazovat za pristupovu cestu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak by ste aj povolenie dostali alebo stavali načierno, tak to bez prístupu a sietí neskolaudujete. Podrobnosti sú v príslušných STN resp. podmienky výstavby, ktoré stanovila obec.

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Bez prístupovej cesty stavebné povolenie sa nedá vybaviť.
    Je to jediný možný prístup na pozemok, nevedie k nemu žiadna iná prístupová cesta?

    meamea je offline (nepripojený) meamea

    meamea
    arizona Pozri príspevok
    Stav.povolenie nedostanete. Ako by ste chceli tahat siete, ci vozit material na stavbu ak nemate pristup?


    http://www.porada.sk/t69402-pristupova-cesta.html

    viac : https://www.google.sk/search?q=stave...=UTF-8&qscrl=1
    moj sused k takemu pozemku stavebne povolenie dostal. Na pozemok mu vedie slepa jednosmerka ktorej vlastnikmi su rozni ini ludia a medzi nimi aj moj sused. Starosta to stavebne povolenie nechce podpisat ale uradnici zo stavebneho uradu ho k tomu nutia a odvolavaju sa na krajsky stavebny urad, ktory im vraj nariaduje aby nebazirovali tolko na pristupovych cestach. K spominanemu pozemku nie su ziadne siete. Sused si tam chce natiahnut elektriku, vodu chce mat zo studne a vraj bude mat cisticku ktora bude napojena na tratovod ale nik nevie kde ten tratovod bude odtekat, pretoze v blizkosti nie je ziadny maly potocik... Podla mojho skromneho nazoru podplatil sused uradnikov na stavebnom urade a ti teraz lobuju u starostu. A ja rozmyslam ako to napadnut... Sused chce material vozit furikom, pretoze nakladne auto sa mu neotoci na ceste k pozemku... neviem ako sa dostanu k takej nehnutelnosti napriklad poziarnici alebo smetiari....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ je to tvoj bezprostredný sused, si taktiež účastníkom stavebného konania a máš teda právo na pripomienky (súhlasné/nesúhlasné) k stavebnému povoleniu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    meamea Pozri príspevok
    moj sused k takemu pozemku stavebne povolenie dostal. Na pozemok mu vedie slepa jednosmerka ktorej vlastnikmi su rozni ini ludia a medzi nimi aj moj sused. Starosta to stavebne povolenie nechce podpisat ale uradnici zo stavebneho uradu ho k tomu nutia a odvolavaju sa na krajsky stavebny urad, ktory im vraj nariaduje aby nebazirovali tolko na pristupovych cestach. K spominanemu pozemku nie su ziadne siete. Sused si tam chce natiahnut elektriku, vodu chce mat zo studne a vraj bude mat cisticku ktora bude napojena na tratovod ale nik nevie kde ten tratovod bude odtekat, pretoze v blizkosti nie je ziadny maly potocik... Podla mojho skromneho nazoru podplatil sused uradnikov na stavebnom urade a ti teraz lobuju u starostu. A ja rozmyslam ako to napadnut... Sused chce material vozit furikom, pretoze nakladne auto sa mu neotoci na ceste k pozemku... neviem ako sa dostanu k takej nehnutelnosti napriklad poziarnici alebo smetiari....
    Mozno si vybavil od majitelov cesty vecne bremeno-pravo prechodu...

    Inak, vazne si neviem predstavit ako bude niekto vsetok material na stavbu domu vozit na furiku

    meamea je offline (nepripojený) meamea

    meamea
    ja susedim s "cestou" ktoru on ma "akoze" pristupovu ale ta cesta nema parametre pristupovej cesty pretoze sa tam neotoci nakladne auto a je to len polna cesta na sukromnych pozemkoch. Takze ja som sice ucastikom konania ale starosta hovoril ze mi vraj rovno pride stavebne povolenie postou a ze as potom sa budem moct vyjadrovat.

    meamea je offline (nepripojený) meamea

    meamea
    ide vlastne o to, ze jasne ze tam bude chodit autom ale nedostane sa tam nakladiak alebo poziarnici... a preto ma zaujima ako je vlastne mozne ze krajsky stavebny urad vraj tlaci na mestsky stavebny urad aby polavili na podmienkach. Zakon predsa presne stanovuje co moze byt pristupovou komunikaciou a co nie...

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    sused mal tiež s týmto problém. Staviav rodičovskom dvore, nakoľko je to veľký pozemok. Na úrade mu povedali že jednoducho nemôže dostať stavebné povolenie bez prístupovej cesty, hoci je to v rodičovskom dvore a podobne. Neskôr zistil že dokonca ani ich rodičia nemajú pristupovu cestu k domu čo je dosť zaujímave. Vzhľadom na to že sme mala dedina začal staviať na základe ústneho povolenia a postupne všetky papierre urovnali.

    daskka je offline (nepripojený) daskka

    daskka
    Zdravím, poprosím Vás o pomoc, radu.... Mám pozemok, ktorý sa nachádza v meste, vedie k nemu cesta, avšak mestská časť ho nepovažuje za miestnu komunikáciu, iba nejakú účelovú komunikáciu, o ktorú sa nestará a ani ju neudržuje - neopravuje. Samozrejme, stavebný úrad mi nedá povolenie pokiaľ tá cesta nebude mať charakter tej miestnej komunikácie, ale ako to docieliť? Aj by som sa nato vykašlala, ale asi o pár desiatok metrov ďalej sú postavené rodinné domy a nejaké drobné prevádzky, takže tú cestu musia používať, alebo SÚ im musel dať povolenie na tieto výstavby, nie? Viem, že tie domy a stavby majú aj cez 5-6-7rokov, možno boli iné zákony vtedy, ale aj tak. Toto ma žere. Prečo my teraz nemôžme? A ešte na ÚPI mi povedali, že sa tam plánuje do budúcna vystaviť nová komunikácia II a III triedy, takže musí potom mestská časť preklasifikovať túto účelovú komunikáciu, ale to je otázka pár rokov. Na stavebnom úrade mi povedali, že mám napísať nejaký list, kde žiadam o stanovisko, ale neviem presne ako ho formulovať, ako ich preválcovať, aby mi toto povolenie dali, či by nebola nejaká výnimka, lebo už sú tam nejaké stavby, alebo že v budúcnosti aj tak rátate s výstavbou.... alebo že sa budeme aj sami starať o túto komunikáciu, nepotrebujeme žiadne upravovanie ani opravovanie od mestskej časti..... dík dík dík už teraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.