Zavrieť

Porady

stavebne povolenie - pozemky bez IS

Dobry den,
Mame stavebny pozemok, ktory je v podstate uprostred pola v katastri vedeny ako zahrada. Je to jedna vacsia cast pola rozparcelovana na 27 pozemkov a cestu. Pred par dnami bolo na tieto pozemky vydane uzemne rozhodnutie (na stavebne pozemky + inzinierke siete a komunikaciu). Cesta je v spolocnom vlastnictve vlastnikov pozemkov, cize nasa. Za par dni ideme (vlastnici) vybavovat stavebne povolenie na IS a komunikaciu a neskor sa samozrejme bude aj realizovat.
Na stavebnom urade sa vyjadrili, ze stavebne povolenie na stavbu rodinneho domu mi nedaju, kym nebudu vybudovane pod cestou zakladne IS a spevneny povrch cesty. Chcel by som vediet, ci je toto zakonny postup, nakolko uzemne konanie uz prebehlo, cize by mi nic nemalo stat v ceste k stavebnemu povoleniu aj ked este fyzicky IS nie su zrealizovane ale povolenie na tieto siete uz od vsetkych spravcov sieti su, kedze to preslo uzemnym konanim.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    S najväčšou pravdepodobnosťou majú pravdu, keďže v územnom konaní boli zrejme riešené iba základné siete v ceste, cesta a všeobecné požiadavky na výstavbu. V stavebnom konaní by ste napr. nemali ako preukázať napojenie sietí na parcelách k prípojkám. Celé to však môže byť inak, keďže nepoznám územné rozhodnutie.

    stavebne povolenie - pozemky bez IS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.