Zavrieť

Porady

doplnkove dochodkove poistenie

dobry den, este raz k DDP:
budu prispevky platene zamestnavatelom danovym nakladom, ked zamestnanci su poisteni v jednej poistovni a zamestnavatel ma zmluvu a plati prispevky do inej poistovne?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jankasm
helake
dobry den, este raz k DDP:
budu prispevky platene zamestnavatelom danovym nakladom, ked zamestnanci su poisteni v jednej poistovni a zamestnavatel ma zmluvu a plati prispevky do inej poistovne?
Pokiaľ viem, zamestnávateľ nemôže prispievať zamestnancom do takej DDP, s ktorou nemajú uzatvorené zmluvy. Musia tam byť poistení a platiť si príspevky aby im mohol prispievať aj zamestnávateľ.

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Viera123
helake
dobry den, este raz k DDP:
budu prispevky platene zamestnavatelom danovym nakladom, ked zamestnanci su poisteni v jednej poistovni a zamestnavatel ma zmluvu a plati prispevky do inej poistovne?
A komu platí do tej druhej poisťovne? Nie je mi to celkom jasné.

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
Mám k téme ešte jednu otázku,

Viem, že príspevok od zamestnávateľa zvyšuje základ pre zdravotné poistenie, a aj do SP ak presahuje 3 %.
Teória by bola, ale ako je to vlastne v praxi. Prispieva zamestnávateľ fixnou sumou, napr. 250,- Sk, ale 3 % mi vychádzajú napríklad 600,- Sk - tak počítam napríklad na starobné poist. 4 % z rozdielu týchto súm, alebo ako je to?

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Darana
Mám k téme ešte jednu otázku,

Viem, že príspevok od zamestnávateľa zvyšuje základ pre zdravotné poistenie, a aj do SP ak presahuje 3 %.
Teória by bola, ale ako je to vlastne v praxi. Prispieva zamestnávateľ fixnou sumou, napr. 250,- Sk, ale 3 % mi vychádzajú napríklad 600,- Sk - tak počítam napríklad na starobné poist. 4 % z rozdielu týchto súm, alebo ako je to?
Ak je príspevok nižší, než 3 % hrubej mzdy zamestnanca, tak nevstupuje do vymeriavacieho základu. AK je vyšší, tak do VZ vstupuje len ten rozdiel, ktorý prevyšuje 3%. Inak bude zmena zákona o soc. poistení, kde už nebude určená hranica 3%, teda celý príspevok (aj keby presiahol 3%) nebude vstupovať do vymeriavacieho základu pre SP.

Aj tu sa to preberalo, prečítaj si tieto príspevky:

http://www.porada.sk/mzdove-uctovnic...ier-ddp-3.html
Naposledy upravil Chobot : 19.06.06 at 10:19

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
Chobot
Ak je príspevok nižší, než 3 % hrubej mzdy zamestnanca, tak nevstupuje do vymeriavacieho základu. AK je vyšší, tak do VZ vstupuje len ten rozdiel, ktorý prevyšuje 3%. Inak bude zmena zákona o soc. poistení, kde už nebude určená hranica 3%, teda celý príspevok (aj keby presiahol 3%) nebude vstupovať do vymeriavacieho základu pre SP.
ďakujem, chcela som si to overiť, lebo do miezd som to takto zadala, čiže aby systém sledoval hranicu tých 3 % a vôbec to tak nepracuje ako má.
Ale to je potom otázka do inej porady.

doplnkove dochodkove poistenie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.