Zavrieť

Porady

Nákup hasiacich prístrojov

Nakúpili sme na ČS PHM hasiace prístroje, ako ich správne zaúčtovať. Cena je vrátane kontroly hydrantov + hasiace prístroje + montáž a doprava.
Má niekto skúsenosti??
Prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daduľa
    Nakúpili sme na ČS PHM hasiace prístroje, ako ich správne zaúčtovať. Cena je vrátane kontroly hydrantov + hasiace prístroje + montáž a doprava.
    Má niekto skúsenosti??
    Prosím.
    Všetko do spotreby 501AE. Ak tam máš iba jednu cenu, ťažko to budeš rozpisovať.
    Naposledy upravil Tweety : 05.06.06 at 11:17

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Daduľa
    Nakúpili sme na ČS PHM hasiace prístroje, ako ich správne zaúčtovať. Cena je vrátane kontroly hydrantov + hasiace prístroje + montáž a doprava.
    Má niekto skúsenosti??
    Prosím.
    Kontrolu hydrantu by som dala na 518-xxx.Hasiace prístroje ja dávam
    112-xxx/321-xxx
    501-xxx/112-xxx a následne ich mám zaradené v operatívnej evidencii podľa stredísk(mám to podľa int. smernice nad 1000 do 30000 účtujem ako o materiáli a následná spotreba sa odzrkadľuje v operatívnej evidencii)

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ešte doplním, že na tieto hasiace prístroje budeš musieť mať pravidelné revízie a bude sa ti ľahšie priraďovať revízia(položka z fa) ku konkrétnemu stredisku. Teda ak účtuješ o strediskách. Ak máš však iba jeden hasiaci prístroj na prevádzke, revízny technik Ti tam pricapí nálepku a máš to vybavené. Revízie potom účtuješ 518-xxx/321-xxx

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    ďakujem, čiže tlakové skúšky hydrantu dám na 518/321
    - has.prístroje+doprava+montáž na 501/321
    -DPH 343/321

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daduľa
    ďakujem, čiže tlakové skúšky hydrantu dám na 518/321
    - has.prístroje+doprava+montáž na 501/321
    -DPH 343/321
    Písala si, že máš to v jednom, ak to je tak, ako to teraz píšeš, tak potom to už naúčtuješ presne tak. To čo je has. prístroj, 501(+doprava, montáž). Tlakové skúšky 518.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Máš to uvedené v predošlých príspevkoch. Hasiaci prístroj sa účtuje na účte 501. Nie preto, že je to materiál, ale je to drobný hmotný majetok, ktorý sa podľa Postupov účtovania účtuje na účte 501.

    Nákup hasiacich prístrojov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.