Zavrieť

Porady

Ako zaúčtujem elektronickú dialničnú známku?

Ahojte, mám otázku.
Vždy som účtovala dialničnú známku na účet 518 v celkovej sume. DPH som nerozpisovala. Na bloku DPH ani nebola.

Na tento rok som kupovala dialničné známky z národnej dialničnej spoločnosti cez internet. Prišli mi faktúry, kde je vyčíslená DPH.
Môžem účtovať aj DPH?
Prosím vie mi niekto napísať účtovanie?

Ďakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    účtuješ to normálne ako službu na účet 518 s nárokom na odpočet DPH. Aj v minulosti sa pri kúpe dialničnej známky uplatňovala DPH brala sa zadná časť nálepky, kde rozpis DPH bol. NDS je predsa právnická osoba a platiteľ DPH, preto nevidím dôvod prečo ste si neuplatňovali nárok na odpočet.
    Iba Alla veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Keďže som začínala učili ma dialničné účtovať bez dph v celkovej sume. Už sa do toho dostávam tak pátram. Zdá sa mi , že aj účtovníčka predtým účtovala bez DPH iba celkovú sumu. Ak sme mali nárok a neuplatňovali sme si nemusím to prerábať z minulých rokov, že?
    Ďakujem.

    Ako zaúčtujem elektronickú dialničnú známku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.