Zavrieť

Porady

Ako zaúčtujem DPH v decembri ak FA prišla v januári

Prosím skontrolujte ma, či mám dobrý postup účtovania FA, ktorá prišla 3.1.2007 a je za telefón od 1. 12.2006 do 31.12.2006.
rok 2006: suma bez DPH 518/326 ID
rok 2007: suma bez DPH 326/321 DFA
DPH343 019/321...označím neuplatniť
Ale ako v 2006 zaúčtujem DPH??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    markaV Pozri príspevok
    Prosím skontrolujte ma, či mám dobrý postup účtovania FA, ktorá prišla 3.1.2007 a je za telefón od 1. 12.2006 do 31.12.2006.
    rok 2006: suma bez DPH 518/326 ID
    rok 2007: suma bez DPH 326/321 DFA
    DPH343 019/321...označím neuplatniť
    Ale ako v 2006 zaúčtujem DPH??
    A prečo ju chceš účtovať do januára?, nekomplikuj si to. Celú fa aj s dph zaúčtuj do decembra. Nárok na odpočet dph vznikol predsa v decembri.
    Monika Kováčová
    Pretože prišla v januári, Eviduješ ju v došlých fa za január, a v evidencii DPH za december 2006. T.j. dátum dodania (odpočítania dane) uvedieš 31.12.2006.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    A prečo ju chceš účtovať do januára?, nekomplikuj si to. Celú fa aj s dph zaúčtuj do decembra. Nárok na odpočet dph vznikol predsa v decembri.

    Nemyslím si, že je to také jednoduché zaúčtovať do r. 2006. Zrejme fa má dátum vystavenia z r.2007, keď je za obdobie od 01.12. do 31.12. Potom ani ja by som neúčtoval do r.2006.
    Monika Kováčová
    ermon Pozri príspevok
    Pretože prišla v januári, Eviduješ ju v došlých fa za január, a v evidencii DPH za december 2006. T.j. dátum dodania (odpočítania dane) uvedieš 31.12.2006.

    Dátum odpočítania dane môžeš dať aj 1/07 - nasledujúce obdobie, lebo december má už krížik po funuse.

    Ako zaúčtujem DPH v decembri ak FA prišla v januári

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.