Zavrieť

Porady

Faktúra z 12/06 došlá 31.01.2007

Ako mám zaevidovať a ako uplatniť DPH z faktúry za stočné, ak bola vystavená 31.12.2006, aj dátum dodania je 31.12.2006, ale doručená bola až 31.1.2007, t.j. po podaní DPH za 12/06. Zaúčtovať nákladovo do roku 2006 ako DF06xxxx, ale čo s DPH? opravné alebo uplatniť v 01/07? Ako sa to účtuje v Omege? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susana28 je offline (nepripojený) susana28

    susana28
    mariannak Pozri príspevok
    Ako mám zaevidovať a ako uplatniť DPH z faktúry za stočné, ak bola vystavená 31.12.2006, aj dátum dodania je 31.12.2006, ale doručená bola až 31.1.2007, t.j. po podaní DPH za 12/06. Zaúčtovať nákladovo do roku 2006 ako DF06xxxx, ale čo s DPH? opravné alebo uplatniť v 01/07? Ako sa to účtuje v Omege? Ďakujem
    Keďže účtuješ v podv.účtovníctve odporúčala by som ti určite túto faktúru za stočne zaúčtovať ešte do účt.obdobia 2006 lebo je to náklad, ktorý časovo aj vecne súvisí s daným účt.obdobím.

    A čo sa týka DPH, tak asi to opravné daň.priznanie.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Nesúhlasím s opravným, keď už tak dodatočné DP, ale v tvojom prípade by som DPH dala do obdobia 01/2007 - keď máš doklad.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    tonkat Pozri príspevok
    Nesúhlasím s opravným, keď už tak dodatočné DP, ale v tvojom prípade by som DPH dala do obdobia 01/2007 - keď máš doklad.
    Ale ako to mám zaúčtovať v omege? skúšam to ale neviem za zadať!!!!!!!

    A ešte ako sa účtuje doručený výmer DU po kontrole nadmerného odpočtu, neuznal mi 1500,-Sk, tak zaúčtujem 518/343 a úhrada 343/221, nie ? nesedí mi zostatok na 343 presne o tú sumu? správne som zaúčtovala výmer DU?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mariannak Pozri príspevok
    Ale ako to mám zaúčtovať v omege? skúšam to ale neviem za zadať!!!!!!!

    A ešte ako sa účtuje doručený výmer DU po kontrole nadmerného odpočtu, neuznal mi 1500,-Sk, tak zaúčtujem 518/343 a úhrada 343/221, nie ? nesedí mi zostatok na 343 presne o tú sumu? správne som zaúčtovala výmer DU?
    Stočné sa zaúčtuje 518/326 v roku 2006 cez ID.
    Faktúra prijatá v r. 2007 sa zaúčtuje 326/321 a 343/321. Takto dph si uplatníš v 01/2007.

    Dorub dph sa neúčtuje na 518. Uplatnil si dph, ktoré si nemal. Potom zrejme aj k tej dph viažuci základ dane ti neuznali ako daňový náklad.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    smith Pozri príspevok
    Stočné sa zaúčtuje 518/326 v roku 2006 cez ID.
    Faktúra prijatá v r. 2007 sa zaúčtuje 326/321 a 343/321. Takto dph si uplatníš v 01/2007.

    Dorub dph sa neúčtuje na 518. Uplatnil si dph, ktoré si nemal. Potom zrejme aj k tej dph viažuci základ dane ti neuznali ako daňový náklad.
    Ďakujem na odpoveď ohľadom zaúčtovania faktúry.
    Základ je uznaný. No čo s tým zaúčtovaním?

    susana28 je offline (nepripojený) susana28

    susana28
    mariannak Pozri príspevok
    Ďakujem na odpoveď ohľadom zaúčtovania faktúry.
    Základ je uznaný. No čo s tým zaúčtovaním?
    Teraz keď nad tým premýšľam tak si spomínam, že podobný prípad som mala aj ja, vtedy išlo o FA keď sa nemýlim od Sl.telekomunikácii. A aj keď máš na faktúre dátum zdaniteľného plnenia, t.j. dátum dodania služby 12/2006 do úvahy sa berie aj dátum doručenia faktúry. U nás sa došlá pošta označila pečiatkou, kde si mal dátum doručenia + predkontácia účtovania. A keď som volala na DÚ tak mi potvrdili, moje vedomosti že je to v poriadku lebo čo sa týka uplatnenia odpčtu DPH jednou z podmienok je aj to, že musíš mať v účtovníctve zaúčtovaný aj príslušný daňový doklad(na základe, ktorého si nárokujše odpočet DPH), v tvojom prípade FA za stočné. Takže si myslím, že keď si uplatníš odpočet DPH v 01/2007 malo by to byť správne.
    § 51
    Uplatnenie práva
    na odpočítanie dane

    Na začiatok

    (1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

    a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
    b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
    c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
    d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

    (3) Odpočítanie dane platiteľ vykoná tak, že od celkovej výšky dane za príslušné zdaňovacie obdobie odpočíta celkovú výšku odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie.
    Naposledy upravil susana28 : 09.03.07 at 13:36

    Faktúra z 12/06 došlá 31.01.2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.