Zavrieť

Porady

Platena prekazka v praci na pohreb pocas volneho dna

Zamestnancovi v dvojzmennej prevadzke / sluzby po 12 hod. aj v sobotu a nedelu / zomrel rodic. Podla ZP ma narok na 2 dni plateneho volna . Pohreb vybavoval v piatok, vtedy mal mat aj sluzbu a pohreb sa konal v stredu, kedy mal podla vopred zostaveneho rozpisu sluzieb volno.
Ma na tento den - stredu- zamestnanec narok na platene volno?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Podľa mňa nie. Lebo v ted deň by mal voľno tak či tak. A platiť mu za deň voľna len preto, že bol na pohrebe...

    KEby mal mať v daný deň pracovnú zmenu, mal by ju ospravedlnenú a ešte aj zaplatenú.
    lefa Hned som napisala aj ja,ze mal na ten den volno, ale neviem kde sa mi stratil moj komentar.
    Dakujem .
    Chobot Písala si komentár pod príspevok od Tweety. Keďže Tweety svoj príspevok zamazala, zmazali sa s ním aj komentáre, čo boli pod ním.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    určite nemá nárok, nakoľko je to deň jeho nepretržitého odpočinku. Nárok vzniká na akékoľvek prekážky v práci len v dni naplánovaných pracovných zmien.
    lefa Dakujem vsetkym poradakom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mal by, ak by mal mať službu.
    §141 odst. 2.
    d) úmrtie rodinného príslušníka
    1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
    Naposledy upravil Tweety : 26.01.16 at 08:43 Dôvod: zle som prečítal
    Chobot Tweety, ale on v tú stredu pracovať nemal. V daný deň mal voľno. Zamestnávateľ nie je povinný platiť zamestnancovi účasť na pohrebe v čase jeho voľna.
    Tweety jáj, zle som prečítala, mal mať voľno, tak potom nárok za stredu nemá

    Platena prekazka v praci na pohreb pocas volneho dna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.