Zavrieť

Porady

DPH

Zdravím
prosím o radu. Dostali sa mi do rúk ešte nejaká fa za 12/15 za 11/15 a bložky z 9/15. Čo s DPH? musím podávať dodatočné DPH. Dokedy je možné podať dodatočné? za r 2015? Alebo ich môže si uplatniť DPH v januári?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    Môžš aj januári, ak si do podania DPH za 12/15 nemal doklad - §51 ods.2
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mrkva4 to by už bolo zložitejšie, lebo náklad je to decembrový a DPH by bolo januárove
    juzek691 čim by to bolo zložité?
    Maxinka ... je možné dať ich v r. 2015 ako nevyfakturované dodávky 5xx/326 a odpočet DPH by uplatnila v 01/2016 zaúčt. faktúry 326,343/321 ??? či???
    mrkva4 ĎAKUJEM, a čo mám tam ešte asi 2 bločky z registračky za 9/15, čo s nimi?
    dana11 tiež do decembra
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mrkva4 čiže opravovať 3 obdobia? Dokedy je to možné ? nie je na dodatočné nejaká lehota: ? dakujem
    dana11 podľa mňa nemusíš opravovať všetky tri obdobia, daj to všetko do decembra a podaj dodatočné za december
    mrkva4 aj mne to napadlo, opraviť len december
      zbaliť
    Tweety Nie je,ale potom dph na ktorú je nárok, je nedaňovým výdavkom(nákladom).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetky doklady môžeš uplatniť v DDP DPH za 12/2015 - nemusíš opravovať všetky tri obdobia. DDP sa dáva do 30 dní po zistení chyby.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak sa jedná len o došlé faktúry a odpočet DPH, máš nárok na odpočet v hociktorom mesiaci do konca kalendárneho roka (kuk. § 51) ... takže si všetky odpočty nezávisle od mesiaca môžeš uplatniť dodatočným DP za december 2015.

    V januári už nie.
    dana11 prečo len došlé faktúry, bločky nemôže ?
    kn-alka áno, aj bločky - myslela som skôr, že nesmú to byť vyšlé faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.