Zavrieť

Porady

Delenie majetku po rozvode

Počas manželstva som zdedil peniaze, z čoho bola kúpená garáž a auto. Mám ich na svojom mene a vo vlastníctve. Musím z toho vyplatiť manželku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si na to použil výlučne zdedené peniaze, potom nie.
    centauri Áno, boli to peniaze získané z predaja pozemkov ktoré som vlastnil..
    marika111 Nie, tieto peniaze boli výlučne v tvojom vlastníctve, to znamená aj auto a garáž, ktoré si si kúpil.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozri výklad R 42/1972:
    Věci získané výměnou za věc nebo z výtěžku věci, která byla v osobním vlastnictví jednoho z manželů, jsou nadále v osobním vlastnictví tohoto manžela. Nejde tu totiž v takovém případě o nabytí nového majetku ani o rozmnožení dosavadního majetku za trvání manželství, nýbrž o změnu, která nemá vliv na povahu těchto věcí jako předmětu osobního vlastnictví.

    Sú však aj judikáty, kedy taký majetok zahrnú síce do BSM, avšak v zmysle § 150 obč. zákonníka pri vyporiadaní by si mal právo požadovať svoje prostriedky vložené do BSM.

    Oba prípady prikladám

    Delenie majetku po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.