Zavrieť

Porady

Chybné vyplnenie "Hlásenia úrazu na účel nemocenského"

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať, aké mám možnosti, keď som vyplnil zle toto tlačivo. Sú tam otázky, kde sa zaškrtáva nehodiaca odpoveď. A ja som to urobil naopak. Teda som zaškrtol správnu odpoveď.
Stal sa mi úraz pri futbale mimo pracovnej doby a mám aj svedkov, ktorí sú uvedení vo formulári.

Dá sa to nejako opraviť alebo zmeniť bez následkov?
Od poslania tlačiva zamestnávateľovi ubehli 4 dni, ale dnes,. keď som na to prišiel (po 4 dňoch), je posledný deň v mesiaci.
Dá sa napísať nejaké čestné prehlásenie o zlom vyplnení? (nesrpávne som označil, že som si úraz spôsobil pod vplyvom alkoholu a pri konaní trestného činu)

Aké mám možnosti?
Kedy to zamestnávateľ posiela na soc. poisťovňu?

Prosím, poraďte..nechcem takou banalitou prísť o dávky, ktoré mi patria.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prvých 10 kal.dní PN vypláca náhradu príjmu zamestnávatel. Ak trvá dlhšie, po 10. dni ju odstupuje do SP.

    Stiahni si na stránke SP nové tlačivo, vyplň ho správne a popros mzdárku zamestnávatela, aby to ho vymenila. Je veľmi malá pravdepodobnosť, že mzdy za mesiac január spracovávala už dnes ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Volodator To som dnes presne urobil.

    PN trvá od 18.1.2010, takže už to bolo posunuté soc. poisťovni. Len neviem, či aj s tým hlásením alebo to sa posiela na SP až spolu s priestupkou alebo sa to posielalo už v ten 10tý deň.

    Každopádne budem ešte v pondelok, 1.2.2016 kontaktovať personalné oddelenie, poprípade tam osobne zájdem a situáciu vysvetlím.

    Dúfam, že nedorozumenie sa vysvetlí a všetko dopadne dobre.

    Veľmi pekne ďakujem za radu.
    veronikasad Hlásenie o úraze sa posiela do SP hneď po 11. dni. U zamestnávatela už nič nevybavíš, skús to ísť vysvetliť priamo do SP na odd. nemocenských dávok. Trošku neskoro si sa zobudil, kto ťa na nesprávne vyplnenie tlačiva upozornil ?
    Volodator Dnes je 11ty deň, takže to posielali dnes?
    Prišiel som na to sám, keďže som mal tlačivo uložené na ploche na PC a pred vymazaním som si to pozrel.
    Vypisoval som to pod psych. a emocionálnym tlakom, keďže sme mali v tej dobe nešťastnú rodinnú událosť.
    Tak skúsim ísť do SP a vysvetliť im to. Mám v tej správe o úraze napísaných aj svedkov, takže dúfam, že sa to bude dať vysvetliť a "napraviť".
    Verím, že narazím na ústretovú zamestnankyňu.
    veronikasad Ten dátum je tak na hrane. Skôr než pôjdeš do SP, predsa zavolaj najskôr mzdárke zamestnávatela, možno to v piatok nestihla poslať a stihneš tlačivo ešte vymeniť u zamestnávatela. Ak nie, potom musíš ísť do SP.
    Volodator Nič iné mi neostáva. Verím, že im to dokážem vysvetliť a pokiaľ budú ústretoví, tak im to môžem aj dokázať. veď predsa o tom nieje záznam na polícii a vlastne prečo by som sa úmyselne priznával, že to bolo pod vplyvom alkoholu...tak by to mohli pochopiť.
    Je úžasné, ako malá nepozornosť dokáže veci skomplikovať.
    Ostáva veriť iba v to, že budú akceptovať, že človek sa môže pomýliť pri vypisovaní dokumentov.

    Ešte raz ďakujem za rady.
    Určite tu dám výsledok, ako to všetko dopadlo.
      zbaliť

    Chybné vyplnenie "Hlásenia úrazu na účel nemocenského"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.