Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie dane - ziadost pre zamestnavatela

Len v kratkosti - ziadam zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane. Chcem si aj uplatnit NCZD na manzelku (nezamestnana, bez prijmu).

Otazka je, ze ci zamestnavatel bude uplatnovat NZCD aj na danovnika (teda na mna), ked som si mesacne uplatnoval NZCD podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona1.

Pretoze minuly rok som si podaval DP sam, a tu mi radili, ze zaskrtavam aj NZCD na danovnika a sucasne aj NCZD na manzelku.

A posledna otazka - ak zaskrtnem v ziadosti pre zamestnavatela ze chcem darovat 2% z dane na účely § 50 zákona, potrebujem zrejme k tej ziadosti dodat aj nejake potvrdenie - od skoly, kedze prave skole chcem dat tie 2%. Musi to tlacivo poskytnut skola uz potvrdene, alebo si to stiahnem niekde z netu a vyplnim len udaje skoly?
kn-alka manželka je vedená na úrade práce?
Wotan ano, cely minuly rok a bez prijmu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, uplatnujes si aj na seba, ak mas narok na manzelku, tak aj na nu.
    Ak zaskrtnes 2%, znamena to pre zamestnavatela, ze ti ma k nim vystavit potvrdenie.
    To komu ich das, si vypises na tlacive pre darovanie a obe tlaciva odovzdas na DU.
    Tlacivo predvyplnene sa da vytlacit na stranke www.rozhodni.sk, potom dopises spravne vypocitane a zaokruhlene 2% podla potvrdenia od zamestnavatela. Tlacivo moze poskytnut aj skola.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan dakujem pekne!
    Wotan Este ma napadla taka vec - v podmienkach pre uplatnenie NZCD na manzelku je uvedene, ze ak bola zaradena do evidencie uchadzacov o zamestnanie.... AK BOLA ZARADENA minuly rok? Je nezamestnana uz niekolko rokov, nebola zaradena prave minuly rok, tak ako to mam chapat? Splna teda podmienky alebo nie?
    mints je teda stále zaradená v evidencii o uchádzačov o zamestnanie, tak spĺňa
    Wotan ok, vdaka
      zbaliť

    rocne zuctovanie dane - ziadost pre zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.