Zavrieť

Porady

Pokuta z Luxemburska

Zdravím chcem sa spýtať Spravil som priestupok v Luxembursku ako vodič kamionu. Mám tam teraz zákaz. Bol už aj súd ale nezúčastnil som sa ho. Prišli mi iba papiere so zaplatením dosť vysokej sumy. Dá sa tomu nejako vyhnúť Majú na mňa na Sk dosah môžu si to právne vymôcť- exekučne ? Čo sa mi môže stať ak to odmietnem zaplatiť? Ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Exekúcia h Luxemburska môže prebehnúť aj na Slovensku. Neostáva ti iné ako zaplatiť. Nedostaviť sa na súd bola od teba hlúposť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Exukúcia v pohode.
    Záleží od toho, ako sa zachovajú v Luxemburgu. Kľudne môžu poslať príslušné papiere na Slovensko a potom to dostane rýchly spád.
    Ide o to, že na Slovensku sú firmy, špecializujúce sa práve na vymáhanie týchto pokút zo zahraničia.
    Je tu niekoľko tém, ktoré sa práve touto problematikou zaoberajú, kde sa nejaký jedinec snažil vyhýbať pokute zo zahraničia a potom bol prekvapený. Dostal totiž papier na zaplatenie pokuty, kde bola suma navýšená o nejakú sumu...penále, poplatky, úroky....a samozrejme s výstrahou o uplatnení si nárokov exekúciou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.