Zavrieť

Porady

Ako dlho má SZČO archivovať účtovníctvo?

Ako dlho má SZČO archivovať účtovníctvo? Zvlášť ak sa uplatňovali len paušálne výdavky.

Stačia len bankové výpisy? Príjmy boli len na bankový účet.
hanelie (bez zamestnancov, neplatca) DPH, - 5 rokov po roku kedy bolo podané DP
qwe365 Ďakujem za odpoveď. Takže v tomto prípade ešte rok 2010 archivovať? Daňové zaň bolo v marci 2011.

Inak aj tak mám všetko naskenované v počítači, len mám malú poličku na šanóny. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Neviem už vlastne ani poriadne odpovedať.../po tom všetkom, čo som dnes počula a videla na TA3/, ale mám zásadnú otázku: keď príde kontrola z DÚ SZČOvi skontrolovať daň z príjmu za rok napr. 2010 a ten s kľudným svedomím povie, že nemá doklady, lebo ich manželka hodila do krbu, čo sa stane???? podľa všetkého by sa nemalo stať ABSOLÚTNE NIČ!!!! lebo aj Matovičov prípad NIKTO riešiť zrejme nebude!!!! alebo tu máme rôzne zákony pre rôznych ľudí????

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    BV nestačia, musia byť archivované aj vystavené faktúry , zásoby a pohľadávky
    § 6 odsek 11 písm. a + d zákona o dani z príjmov

    Ako dlho má SZČO archivovať účtovníctvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.