Zavrieť

Porady

Dovolenka po rodičovskej dovolenke a jej prepadnutie

Dobrý deň,

potrebovala by som sa poradiť. Zamestnankyňa sa vrátila v 09/2015 po rodičovskej dovolenke do práce. Z pred rodičovskej jej ostalo 26 dní dovolenky. Po návrate v roku 2015 si vyčerpala z tých 26 dní 18 dní dovolenky, tým pádom jej 8 dní dovolenky zostalo. Mám povinnosť jej nechať týchto 8 dní prepadnúť alebo je to môžem presunúť do roku 2016, nakoľko nebol priestor z povahy práce si viac dovolenky vyčerpať.

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Veď aj za rok 2015 jej vznikol nejaký nárok, tak jej ju prenesieš do ďalšieho roka.
    miofino Ďakujem za rýchlu reakciu.

    Hej vznikol dokonca 25 dní a tie jej normálne prenesiem do roku 2016. Lenže čerpanú dovolenku za rok 2015 musím odpočítavať ešte z nároku, ktorý jej vznikol pred rodičovskou dovolenkou a to bolo 26 dní, ako som vyššie písala z toho si čerpala 18 dní, čiže jej ostalo 8 dní. Podľa Zákonníka práce si zamestnankyňa má vyčerpať dovolenku z pred RD po skončení RD a to je rok 2015. Čiže tým pádom mám dilemu či tých 8 dní nechať prepadnúť alebo preniesť.
    avalik ale nie je tam napisane, ze musi vycerpat do konca kalendarneho roka, v ktorom nastupi po MD/RD

    Dovolenka po rodičovskej dovolenke a jej prepadnutie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.