Zavrieť

Porady

stravovanie zamestnancov formou hotových jedál

Ahoj, prosím, môže mi niekto uviesť príklad ako zaúčtovať stravné ak zamestnávateľ poskytuje zamestnancom stravné formou dovezeného (hotového) jedla?Teraz som pozerala výklad od Ing. Cenigovej-publikácia k 1.1.2014. Podľa toho by sa dovezené jedlo po prijatí faktúry malo účtovať
na sklad - 112,343/321
a jeho výdaj na účty 335,527,472/112,343.
Ja som to doposiaľ robila tak, že účet 112 som neúčtovala, ale priamo na dodávateľskej fa som účtovala 335,527,472,343/321 a úhradu zamestnanca za stravu príjmovým dokladom 211,/335,343.
Ibaže tu mám rozdiel v DPH - z dodávateľskej fa som si uplatnila celé DPH a odviedla iba DPH z ceny jedla uhrádzanej zamestnancom. Takže ako je to vlastne? Ďakujem
Naposledy upravil Centík : 16.02.16 at 08:40 Dôvod: prosím, nikto nezareaguje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Kejka síce napísala, že je to správne, ale nenapísala, že ktoré - či to od Cenigovej, alebo od zadávateľky otázky.

    Pani Cenigová používa účet 112 v prípade MRAZENÝCH A VÁKUOVO BALENÝCH JEDÁL (táto maličkosť nie je v otázke spomenutá) - a tam si myslím, že je opodstatnené použitie účtu 112. Pri ostatných hotových jedlách, ktoré sa skonzumujú bez skladovania je správny postup bez použitia 112.
    kuravesele ja tiež používam 335
    Centík Ďakujem, ale ako je to vlastne s DPH? Odvediem toľko, koľko som si odpočítala na výstupe?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa účtuješ správne.
    /upravila som odpoveď/
    Naposledy upravil KEJKA : 16.02.16 at 12:01
    Centík Ďakujem, že ste zareagovali, ale ešte by som poprosila upresnenie z hľadiska DPH. Napr. hodnota obeda (dodávateľská fa) je 2,00 eur + 0,40 eur DPH. Z dod.fa si uplatním celé DPH. Zamestnancom zrážam za obedy 0,90 eur + 0,18 eur DPH, DPH odvediem. Alebo interným zápisom zaúčtujem a odvediem celú DPH z hodnoty obeda - 0,40 eur, čím sa mi účet 343 vyrovná? Ďakujem

    stravovanie zamestnancov formou hotových jedál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.