Zavrieť

Porady

Alza KV aké IČDPH SK alebo CZ

môžete mi poradiť ak mám takýto doklad vytlačený z registračky od Alzy, na ktorom je uvedené slovenské IČ DPH spoloč. Alza, nestiahla som si z webu faktúru, aké IČ DPH uvediem do B1 KV? so slovenským SK ako mám na doklade ? Vo výkaze DPH uplatním samozdanenie 9,10,21 nakoľko som registrovaná ako plátca dph ?. Na ich doklade je uvedené: EU oslobodené podľa § 64 zákona 235/2004 o DPH a na doklade je uvedený len základ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rusho je offline (nepripojený) rusho

    rusho
    Stiahni si faktúru z webu, to čo maju na tých "bločkoch" (technicky by to stále mala byť plnohodnotná faktúra) sú myslím údaje o českých zákonoch (v CR zakon o DPH ma cislo 235/2004) a mali by byť uvedené ak tovar bol dodany zo skladu v CR a na fakture je ceske IC DPH. Na fakture so slovenskym IC DPH stiahnutym z webu uvadzaju referenciu na §69 ods.2 zakona 222/2004, tj. podla nasich zakonov. V KV treba samozrejme uviest IC DPH podla faktury a ak je na fakture uvedeny spominany text o prenose danovej povinnosti tak robis samozdanenie.

    Alza KV aké IČDPH SK alebo CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.