Zavrieť

Porady

vratenie rozdielu dane pri dodatocnom priznani DPH

Bolo podané dodatočné priznanie DPH, pričom pri pôvodnom bola suma vlastnej daňovej povinnosti vyššia ako mala byť (táto suma bola ja odvedená) je možné žiadať o vrátenie rozdielu?


Ďakujem za všetky rady
Naposledy upravil ivka70 : 15.02.16 at 17:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Samozrejme... bud sa to zapocia s dalsou DP alebo sa to vrati spat ak vznikne napr. odpocet v dalsom obdobi.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bella2828 čiže nemusím zvlásť posielať nejakú žiadosť? a ak sa môžem spýtať v ďalšom dph som to neoodpočítala, pretože som ešte nevedela o tej chybe (konkrétne som to neodpočítala v DPH za december) môžem to odpočítať v januarovej ? a ešte sa chcem opýtať že ako aby to bolo správne?Ďakujem
    KloferHladny Je potrebné podať žiadosť buď o preúčtovanie na následujúcu povinnosť alebo o vrátenie.
    bella2828 plus som našla ďalšiu chybu a teraz už fakt neviem ako to vyriešiť:
    čiže v novembrovom priznaní DPH, sa mi omylom nezarátal jeden dobropis, čo spôsobilo zvýšenie daňovej povinnosti o 90€, ktorá sa aj zaplatila.

    V decembrovej som však objavila, že sme neodviedli DPH v sume 47€. Dodatočné daňové priznanie som za november poslala (suma je už správna akurát neviem ako sa k nej aj reálne dostať - 90€ nie je zas až tak málo) a decembrovú DPH som ešte neopravila nakoľko neviem ako na to s tým novembrovým preplatkom. Mohli by ste mi poradiť ako správne podať dodatočné daňové priznanie DPH za december? Za Vašu radu Vám vopred ďakujem
    KloferHladny 1. Podať dodatočné za 12
    2. Napísať žiadosť v ktorej uvedieš
    2.a. že žiadaš preúčtovať preplatok za dodatočné za 11 na nedoplatok za dodatočné za 12 v sume 47 EUR
    2.b. buď že žiadaš vrátiť zvyšok DPH z dodatočného za 11 vo výške 43 EUR na účet
    2.b. alebo že žiadaš o preúčtovanie zvyšku DPH z 11 na daňovú povinnosť za 012016.
    fortunka Pri preuctovani nie je povinnost davat ziadnu ziadost. Ja ked som ju posielala tak mi volali ze na co... dokonca nam to automaticky odpocitali medzi casom z inej danovej povinnost a to este dokonca na dan z prijmov.... Pri takomto komplikovanejsiom by som to ale riesila uz tiez pisomne podla bodov ako pise Klofer.. aby si to nepreuctovali kade tade a potom je chaos
    bella2828 nakoniec som zistila, že treba len ten preplatok vrátit, čiže poslem ziadost a oni mi to vratia?
    kukučka Ten december máš teda v poriadku?
    bella2828 nie podavam dodatocne chyba mi tych 47€ už som zmagorena z tych cisel..len neviem ako napísať tú žiadosť aby ma pochopili a neposlali na nás kontrolu
      zbaliť

    vratenie rozdielu dane pri dodatocnom priznani DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.