Zavrieť

Porady

dodatočné priznanie DPH?

mám problém a prosím Vás o radu:
za predchádzajúci štvrťrok konatelia opravili niektoré faktúry vystavené, takže vznikol rozdiel v základe dane a dani DPH /je menší základ aj daň/. Daňové priznanie za to predchádz. štvťrok bolo podané riadne, ale teraz neviem, či mám podať dodatočné priznanie DPH za to predchádz. obdobie, označiť ho ako dodatočné a vypísať ho tak, jak má byť, len v r.35 sa označí mínusom suma "preplatku", alebo mám v priznaní za tento štvrťrok ten rozdiel vyznačiť do r. 23+24? Ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    JDM
    mám problém a prosím Vás o radu:
    za predchádzajúci štvrťrok konatelia opravili niektoré faktúry vystavené, takže vznikol rozdiel v základe dane a dani DPH /je menší základ aj daň/. Daňové priznanie za to predchádz. štvťrok bolo podané riadne, ale teraz neviem, či mám podať dodatočné priznanie DPH za to predchádz. obdobie, označiť ho ako dodatočné a vypísať ho tak, jak má byť, len v r.35 sa označí mínusom suma "preplatku", alebo mám v priznaní za tento štvrťrok ten rozdiel vyznačiť do r. 23+24? Ďakujem,
    Dodali ste odberateľovi faktúry s novými hodnotami (iba vymenili) ? Predhádzajúci kvartál = 4.Q 06?

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Je to s.r.o. a konatelia sú lajdáci, takže sa stalo, že pri kontrole úhrad k 31.12.06 som teda zistila, že opravili 2 faktúry len sumou, takže teraz neviem, či to dodatočné vyplniť tak, ako majú čísla v riadkoch byť, a iba v tom r. 35 sa naviac označí -/mínus/konkrétna suma, ale ako vôbec...Budem rada, ak sa mi k tomu vyjadríš, veľká vďaka.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    sú, ale majú len tie "správne faktúry", to len mne sa v podstate dostali "dvoje" do rúk.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Potom vypíš dodatočné so správnymi sumami a v r. 35 rozdiel oproti riadnemu mínusom.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    predsa len za záver, môžem ten mínusový rozdiel z r.35 uplatniť v priznaní v ďalšom zdaň. období? Myslím, že nie

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Odovzdáš priznanie a zároveň Žiadosť o preúčtovanie na najbližšiu daňovú povinnosť,sama nič neodpočitávaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.