Zavrieť

Porady

Je možné takto zapísať nový geometrický plán?

Dobrý deň prajem.

Moja otázka je k spôsobu zapísania nového geometrického plánu do katastra.

Súčasný stav : Pozemok je rozdelený na 2 parcely (jedna malá a jedna veľká). Som jediným vlastníkom oboch parciel v pomere 1/1 na liste vlastníctva LVxxx.

Nový stav : Rozhodol som sa polovicu pozemku predať. Dal som vypracovať autorizovanému geodetovi nový geometrický plán, na ktorom spomínanú veľkú parcelu rozdelil na 2. Nový GP overil kataster a geodet mi ho odovzdal. Na novom GP sa už nachádzajú 3 parcely.

Je možné zapísať tento nový GP takto? 2 parcely budú zapísané už na nového majiteľa na LV. Zostávajúca parcela, ktorá nie je predmetom predaja sa zapíše na mňa. Zaktualizuje sa súčasný LV na nový stav. Samozrejme predaj 2 parciel bude preukázaný kúpno-predajnou zmluvou, ktorú nám vypracuje a overí advokát.

Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    No, ak rozdelenie parciel nebude drobením pôdy, tak sa to takto: Geometrický plán dáš zapísať spolu s kúpnou zmluvou, v ktorej sa uvedie, že z pôvodných parciel.... vznikli geometrickým plánom č. ...+ sa uvedie čo treba, napíše sa do zmluvy, čo odpredáš a čo ti zostane. Nemusíš zapisovať najprv GP, môže sa dať zapísať spolu so zmluvou.

    Je možné takto zapísať nový geometrický plán?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.