Zavrieť

Porady

Chybne vypočítaná dohoda o PČ - odpracoval menej hodín

Zamenstnanec na dohodu o PČ mal chybne vypočítanú mzdu ešte za jún 2015, mal menej hodín odpracovaných ako mal v mzde. Mzda mu bola aj vyplatená na účet.
Dá sa to teraz v 02/2016 opraviť? Podám opravné výkazy na ZP a SP a zamestnanec mi toto vráti?
Ako mu potom vystaviť potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Už po oprave, aj keby to vrátil až teraz?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nuz, ked ste na to doteraz neprisli a nevadilo vam to, ja by som to uz neopravovala.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petkor Práveže to chce opraviť ten zamestnanec, pretože ak bude mať ten príjem nižší, nepresiahne hranicu 1.901,67 € a môže si žiadať od DÚ preplatok dane (je to dôchodca). Takto by mu nevyšiel žiadny preplatok.
    Tweety to celý rok mu nevadilo že dostal zaplatené za niečo čo nemal mať zaplatené, a teraz chce späť preplatky dane?
    petkor Tak ozval sa az teraz, ked mu nevyhovuje, ze vlastne dostal viac.
    Tweety neopravovala by som nič
    ivka70 To je ale hodne spekulativne a dost riziko, opravovat teraz ..... aby sa vam to nevratilo na danovej kontrole aj s urokami .....ja by som to neopravovala .....
    petkor Ved práve, tiež sa tomu dosť bránim. Ale pýtal sa nejakej známej, tá mu povedala, že to nie je problém, že ona teraz ide opravovať tak 3 mesiace. Tak na mňa teraz tlačí.
    misoft No hej - ona len tri mesiace spätne - on to chce za pol roka spätne. Povedz mu, že už sa nedá.....že pol roka bola dlhá doba....
      zbaliť

    Chybne vypočítaná dohoda o PČ - odpracoval menej hodín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.