Zavrieť

Porady

Poradie exekučných zrážok

Dobrý deň. Viete mi niekto prosím poradiť ako mám postupovať máme zamestnanca na dohodu o prac. činnosti. Jeho príjem je cca 60,- € mesačne v čistom, keďže je na dohodu a má dokonca min. hod. mzdu. Postupne na neho chodia exekúcie: má 3 x neprednostné pohľ. a 2 x prednostné pohľ. Aktuálne mu zrážam prvú neprednostnú a 1 x prednostnú ( dohodnuté sumy zo zamestnancom), ale teraz došla druhá prednostná a ja neviem či môžem tiež po dohode zo zamestnancom zrážať aj tú druhú prednostnú. Nie je to výživné ale zdrav. poisť. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka2510 Ďakujem ale môj problém je v tom že neviem ako môžem postupovať ak zamestnanec má malý príjem, nie je tam ani životné minimum.
    mints oznámiš exekútorovi, že nie je možné vykonávať zrážky z dôvodu nízkeho príjmu.
    Zuzka2510 ale ak zamestnanec je ochotný a spravím dohodu o zrážkach zo mzdy tak môžem však? A musím v takom prípade dodržiavať poradie v akom prišli alebo môžem to robiť tak ak zamestnanec povie že chce najprv splatiť prednostné a potom tie ostatné?
    Jana Motyčková Nemali by ste. Vykonávať vyšśiu zrážku je možné iba s písomným súhlasom zamestnanca, ale aj v tomto prípade nemôžete siahnuť na nepostihnuteľné sumy (životné minimum na neho a sumy na vyživované osoby). Ak chce on sám niečo niekam posielať, nech si to posielam kam chce.
    Zuzka2510 Mám s ním podpísané dohody o zrážkach zo mzdy, takže môžem mať z toho ešte aj problémy? Och to nie :-(
    mints dohody zruš - ukonči, keď už sú na svete, a už nezrážaj mu sumy, nie je to až taká katastrofa.
    Zuzka2510 Ďakujem vám všetkým za rady idem si to vyriešiť nech to mám v poriadku.
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nekomplikuj si život, nezrážaj nič, oznám exekútorovi výšku príjmu zamestnanca/ dohodára

    mints je offline (nepripojený) mints

    mints
    súhlasím s Milou, má dosť nízky príjem, a ak si chce veľmi platiť, veď môže, ale nie cez zrážky zo mzdy. Môže si platiť priamo sám, tak ako sa dohodne s exekútorom.

    Poradie exekučných zrážok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.