Zavrieť

Porady

Rozpustenie rezervy

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o pomoc. Neviem si dať radu s rezervami. Ku koncu roka 2014 som vytvorila rezervu na nevyčerpanú dovolenku 521/323 60eur, 524/323 21,12eur. K 31.7.2015 sa táto dovolenka vyčerpala 323/331 42,68eur a 323/336 15,01eur. Zvyšok vytvorenej rezervy som zaúčtovala 323/521, 524. Rozdiel vznikol z iného priemeru na dovolenku. Stále mám na 331 zostatok a vôbec neviem ako to mám urobiť. Vyplatené mzdy boli zamestnancom správne. Chýba mi ten rozdiel pri odvodoch čo sa bral z rezervy. Klasicky by to bolo 331/336 ale práve pri tom predpise 323/336 mi robí ten rozdiel. Prosím viete mi poradiť čo s tým? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    ak je rozdiel len v poisteni,ja osobne by som to douctovala ako 524/323 alebo naopak 323/524 podla toho,aky rozdiel vznikol.Rezervu uctujes ku koncu roka,ale dovolenky sa mozu cerpat cely dalsi rok,cize je pravdepodobne,ze sa priemer zmeni a nebude to na dni po prepocitani pasovat uplne presne - cize minies rezervu a zvysok nauctujes klasicky - tot moj nazor
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miška170988 Ďakujem veľmi pekne. Len stále mi nesedí tá 331. 323 mám vyrovnanú. Vedeli by ste mi pomôcť čo s tou 331? Rozdiel je pri odvodoch. Klasicky by boli zaúčtované ako 331/336 ale kvôli rezerve je 323/336 a tu mi vyskakuje rozdiel na 331. Ďakujem.
    Vivi ja uctujem mzdy tak,ze vzdy nauctujem mzdy klasicky...cize 521/331 a 524/336 a ked bola na tieto mzdy tvorena rezerva,rozpustam ju nasledne,ak sa cerpa v danom mesiaci stara dovolenka zapisom 323/524 a 323/521,nerobim to dokopy 323 a 331.
    Miška170988 Ďakujem ešte raz. Urobím to aj tak ako píšete. Robím tie rezervy teraz prvýkrát tak mám z toho trochu zmätok. Ďakujem ešte raz :-)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.