Zavrieť

Porady

Manko 549 - danovy, ci nedanovy ucet

Na sklade bolo zistene manko vo vyske 69,76 eur. Zauctovala som na 549/504. Nahradu skody nemam od koho vymahat. Otazka znie ma byt 549 danova, alebo nedanova, kedze sa jedna o nedanovy vydavok a polozku zvysujucu vysledok hospodarenia. Ak by som ju dala ako nedanovu, program by mi ju hned aj hodil medzi nedanove vydavky a automaticky pri vyplnany danoveho zaratal. Len neviem, ci to tak moze byt aby bola nedanova. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Škoda je dan. uznaná len do výšky náhrady. Tu nie je žiadna náhrada, takže celá je dan. neuznaná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erow To viem, preto cela tato suma pojde ako nedanovy vydavok zvysujuci vysledok hospodarenia. Riadok 130 II. cast v danovom, len chcem vediet, ci mozem mam 549 ako nedanovu.
    Tweety Účet 549 je nedanový, nerozumiem teda tvojej otázke.
    erow Asi sa hlupo pytam. Napr. na 501 sa uctuje nafta. Ked na konci roku, mesiaca ako kto robi vznikne nadspotreba zauctuje sa na 501, ale nedanovu. A toto chcem vediet, ci toto moje manko mozem zauctovat na 549 nedanovu, kedze nemam ziadnu nahradu skody a cela suma pojde do nedanovych vydavkov.
      zbaliť
    Kabaka123 02.03.16 15:24 odstránil(a) z Porady

    Manko 549 - danovy, ci nedanovy ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.