Zavrieť

Porady

odpracované hodiny

Dobrý deň, som na rodičovskom príspevku mám od apríla ísť do práce kde som mala zmluvu na plný úvazok. Zamestnávateľ mi oznámi, že mi dá iba polovičný úvazok chcela by som vedieť koľko musím odrobiť za mesiac hodín aby sa mi to počítalo do dôchodku.
A aká je minimálna hodnota, ktorú mi musí zamestnávateľ vyplatiť za mesiac pri polovičnom úvazku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Do dochodku sa pocita, aj ked odrobis len hodinu za mesiac, problem je skor s prijmom, ktory za ten mesiac dosiahnes, lebo bude nizky.
    Ak mas polovicny uvazok, minimalne musi byt vyplatena polovica minimalnej mzdy.
    Ta mzda ti ovplyvni PNku, dovolenku, dochodok, podporu v nezamestnanosti a pod.

    Inak nemusis suhlasit so zmenou pracovnej doby na polovicu, ty mas narok po navrate na svoje povodne pracovne miesto.
    Zmena uvazku je zmenou pracvnej zmluvy, ta moze byt iurobena len s tvojim suhlasom.

    Zvazovala by som, ci radsej nedostat vypoved kvoli zruseniu pracovneho miesta po navrate do prace, kedp re teba zamestnavatel pracu na plny uvazok, ako mas v zmluve nema.
    Vtedy mas narok na vypovednu dobu, odstupne, dovolenku, ... a mozes sa na pol roka zaevidovat na UP a hladat si popri tom pracu.

    Minimalne sa dohodni, ze najskor vycerpas dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pocas MD a az potom sa dohodnete na zmene uvazku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kenika môžem sa spýtať ako mi ovplyvní dovolenku keby som bola na polovičnom úväzku?
    Ďakujem za radu
    kenika ked budem evidovaná na úrade práce to sa mi potom neráta do dôchodku?
    ivka70 Napr. tak, ze dnes by si dovolenku mala platenu kazdy den 8 hodin, potom kazdy den 4 hodiny.
    ivka70 Nie, za evidovanych na UP neplati nikto dochodkove poistenie (ak si ho neplatia dobrovolne)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.