Zavrieť

Porady

zablokované peniaze na účte - účtovanie

Firme prišlo ešte v 10/2015 Upovedomenie o exekúcii za nezaplatený leasing. Rozpísané sú na ňom položkovite - výška pohľadávky + príslušenstvo: úroky z omeškania, trovy súdneho konania, právneho zastúpenia pri exekúcii, a osobitne trovy exekúcie + DPH. Proti tomuto sa podali námietky.
Exekúcia preto ešte nebola ukončená a neprišlo nám ani vyučtovanie exekúcie. Ale boli nám zablokované peniaze na účte - resp. sú na vinkulačnom účet banky. Vo výpise z účtu je konečný stav bez týchto zablokovaných peňazí.Ako sa to má správe zaúčtovať? Mám dať celú zablokovanú sumu na účet 314? Ako je to s účtovaním do nákladov - majú sa zaúčtovať do roku 2015 alebo až po ukončení exekúcie, keď už bude jasné ako to skončí?
Naposledy upravil romy16 : 04.03.16 at 09:33
3 komentárov     zbaliť
Consultix Na zaklade upovedomenia o zacati exekucie by banka nemala strhavat peniaze z uctu, mala by ich len vinkulovat, teda obmedzit disponibilny zostatok vo vyske predpokladanej vysky exekucie. Inkaso prostriedkov z uctu je mozne len na zaklade exekucneho prikazu.
romy16 Banka peniaze vinkuluje (včera sme si to boli v banke overiť a je to tak), ale na výpise z banky je jasné, že peniaze z nášho účtu odišli - nie sú v účtovnom ani disponibilnom zostatku. Podľa mňa ich musím zaúčtovať 314/221 aby mi sedel zostatok na účte. A neviem ako je to s účtovaním do nákladov - či mám zaúčtovať alebo až po ukončení exekúcie?
Consultix Priznam sa, ze som sa este nestretol s takymto pristupom banky, ale neviem, ci je v tomto pripade 314 ten spravny ucet, nakolko sa nejedna priamo o obchodny vztah. Mozno by som to evidoval na 378, ako pohladavku voci banke, kedze prakticky ma Vase peniaze banka. Ohladom nakladov predpokladam, ze nemate na zalade coho uctovat o nakladoch, kedze vyuctovanie bude az na konci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zablokované peniaze na účte - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.