Zavrieť

Porady

Dohodár a prémie

Môže dávať zamestnávateľ prémie dohodárovi?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad dôvod ?
marions na prilepšenie, alebo keď sa darí....
veronikasad pokial sa za prémiami neskrývajú odpracované hodiny nad rámec dohody - je to možné, ale malo by to byť dohodnuté pri uzatváraní dohody.
marions Ďakujem, a keď to nie je dohodnuté, tak to môže byť problém? Ja to nechápem....zamestnávateľ dá dohodárovi viac, odvedie štátu viac a ešte je to protizákonné????? Kde žijeme?
U nás to bolo tak, že každý mesiac sme dávali dohodárom niečo navyše, že nech majú aspoň na cestu.... vedúci vždy povedal koľko.... tak som to dala do výplaty ako prémie.... a to som nemala...
Veď keď by chcel klamať, tak dá na ruku a neodvedie štátu nič!!!!!!!!!!
Som taká znechutená.....Mali sme kontrolu z inšpektorátu práce a zamestnávateľ nesmie dať dohodárovi prémie....a na páske má byť napísané odmena za dohodu a nie čistá a hrubá mzda....
A to je človek, ktorý nič poctivo všetko platí, odvádza....tak nakoniec na to doplatí, že keď dá dohodárovi navyše, lebo je dobrosrdečný, a odvedie viac štátu, tak zaplatí pokutu.... oplatí sa byť poctivý? Veď keby dal na ruku tak ušetrí aj za odvody aj za pokutu inšpektorátu.....
veronikasad Marions, za prémie zamestnávatelia skrývajú odpracované nadčasové hodiny nad povolený rámec dohody. Možno to nie je Váš prípad ...
marions To teda nie je, isto nie, veď keby boli hodiny navyše, tak sa vyplatia a nemusia sa platiť odvody....ale ako máme dokázať, že my tam neskrývame hodiny, ale len dobrosrdečnosť majiteľa, ktorý je už po dôchodku a je taký znechutený, že chce skončiť.... a keby klamal, štát by prišiel o odvody.... a keď neklame, a za to dostane pokutu, ja aj zamestnanci prídu o prácu....tak aký je to zmysel????? Veď to je do plaču.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.