Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok a SZČO

Dobrý deň,

prosím vás viete mi pomôcť, za chvíľu začnem poberať rodičovský príspevok, živnosť na kozmetiku som si nechala otvorenú s tým, že teraz tam pracuje jedna slečna ktorá je u mňa zamestnaná. Teraz pokiaľ beriem materskú som nemusela platiť odvody, ako je to keď mi nabehne rodičovský?? ...na socialnej je to tak šalamúnsky napísane,ak podpíšem Vyhlásenie o tom že činnosť nevykonávam....ale ako sa to myslí, akože fyzický alebo papierovo?? lebo živnosť rušiť nechcem ale fyzický tú činnosť nebudem vykonávať, bude ju za mňa zamestnankyňa.
Ďakujeeem za všetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    janulka88 A odvody? musím platiť??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak v SP podpíšeš vyhlásenie, že živnosť fyzicky nevykonávaš, odvody do SP platiť nemusíš. Ak tam máš zamestnankyňu, živnosť rušiť nemusíš.

    V ZP si poistencom štátu ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku, preddavky nebudeš platiť z min. vymeriavacieho základu, ale z neupraveného=skutočného, ktorý máš uvedený v RZZP za rok 2014.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka88 dakujem velmi pekne za radu, bolo to tak nejednozčne na stránke socialnej poisťovne napísané, že som sa zľakla že buď pracovať alebo zrušiť živnosť....takže stačí to prehlásenie a živnosť mi porkačuje ďalej, áno? žiadne prerušenie ani nič?
    veronikasad jedna klientka to tak mala a bolo v pohode. odvody začala platiť až po dovršení 3 rokov veku dieťaťa, keď ukončila poberanie RP.
    janulka88 ok, dakujem velmi pekne za info.
      zbaliť

    Rodičovský príspevok a SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.