Zavrieť

Porady

Vyplnenie riadku 72, DP FO B

Dobrý deň, potrebovala by som trošku pomôcť pri vyplňovaní DP FO B.
V oddieli IX, str.8 mám na riadku 72 uviesť základ dane z riadkov 36 a 57. Riadok 36 nevypĺňam nakoľko nemám príjmy zo závislej činnosti a riadok 57 som nevyplnila nakoľko nemám odpočet výdavkov na výskum a vývoj. Pritom v poučení o vypĺňaní daňového priznania sa píše, že ak vyplním riadok 57, musím vyplniť aj prílohu 1 (čo je odpočet výdavkov na výskum a vývoj)..takže som v bludnom kruhu. Buď vyplním riadok 57 (ak odpíšem hodnotu z riadka 55) a budem musieť vyplniť prílohu 1 (čo je nemožné), alebo riadok 57 zostane prázdny a ja tým pádom neviem vyplniť riadok 72. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ak mi vie niekto pomôcť, budem mu veľmi povďačná. Ďakujem vopred za všetky rady a usmernenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    R.57 vyplniť musíš, je zhodný s riadkom 55. Prílohu č. 1 necháš prázdnu, nezabudni ju vytlačiť a priložiť k DP

    Ak si nemala iné príjmy, tak r. 72 je zhodný s riadkom 57
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SonikaV Ďakujem veľmi pekne Veronika, urobím to podľa tvojej rady. Len ma pomýlilo to poučenie na vyplnenie DP (predtlač z DU, str.6 v strede), že keď vypĺňam riadok 57 musím vyplniť aj prílohu 1. Ešte to bolo v poučení hrubo vytlačené
    veronikasad Vyplňam DP cez Kros, riadok 57 mi ťahá automaticky tak ako som písala. Príloha zostáva prázdna. Zatial DU nič "nereklamoval"
    SonikaV Veronika ďakujem ešte raz za rýchlu odpoveď a pomoc, Porada je super!!
      zbaliť

    Vyplnenie riadku 72, DP FO B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.