Zavrieť

Porady

Zamietnutie prevádzky hygienou

Pekný večer všetkým, posledné dni sa trápim s hygienou, neviem si rady, tak potrebujem poradiť, chceme si v stánku strvalym stanoviskom,cca 18 m2 zriadiť rýchle občerstvenie, forneti, hamburgery, hot dogy a hranolky, máme teplú aj studenú vodu odpad napojený na verejnú kanalizáciu,dvojdrez atď, splname podľa hygieny všetko až na jednu vec že nemáme v stánku resp. vedľa stánku WC, na základe toho nám to nechcú povoliť aj keď zákon nikde neuvádza mať WC, A keď tak do sto metrov od stánku čo aj splname, lebo máme zmluvu s coop jednotu, má hygiena pravdu S tým WC alebo nemá, ako sa zachovať, mám pocit z ich správania že je v tom iný záujem. Keď som sa nato ohradil, vymysleli že musím doniesť zo stavebného úradu podľa nového zákona od 1.1.16 kolaudačné rozhodnutie o tom že stánok je určený na predaj potravín. Na stavebnom na mňa kukali ako na debilka čo vlastne od nich požadujem, stánok bol postavený cca pred 15 rokmi a nemá ani popisne číslo, že nato netrebalo ani stav.povolenie, nakoľko to nemalo viac ako 25 m2, viete poradiť čo V takomto prípade robiť, splname proste všetko, Z úveru sme tam investovali 8000 eur aby sme im vyhoveli vo všetkom A aj tak hľadajú furt niečo len aby to nemuseli schváliť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Na kolaudáciu resp. na pridelenie popisného čísla sa uplatňujú právne predpisy účinné v čase, keď bola podaná žiadosť o vydanie kolaudačného rozhodnutia, resp. v čase inej právne relevantnej rozhodujúcej skutočnosti podľa osobitného predpisu, ak sa kolaudácia v konkrétnom relevantnom čase nevyžadovala. Takže táto požiadavka úradu je nezákonná. Ak na tej požiadavke trvajú, nech ťa písomne vyzvú na doplnenie podkladov v konaní v zmysle príslušných ustanovení Správneho poriadku, pričom ty na to písomne odpovedz v intencii, ktorú som uviedol o pár riadkov vyššie.

    2. Čo sa týka WC, tak z hľadiska vyhlášky RÚVZ majú právo od teba požadovať WC. Toto musí byť buď v prevádzke, alebo v primeranom dosahu prevádzky. Takže nech ťa opäť písomne vyzvú na doplnenie podkladov k WC, ty im dáš zmluvu s COOP čo máš uzatvorenú, dáš im situačný nákres z ktorého bude zjavná dostupnosť WC, dáš im fotografie a oni stanovia dátum obhliadky.
    Problémom je, že posúdenie toho čo je primeraný dosah bude z ich strany subjektívne. Na druhú stranu, ak ti dajú zamietavé stanovisko, môžeš ho napadnúť odvolaním a aj by ti aj to zamietli, môžeš podať žalobu na súd o zrušenie a nahradenie rozhodnutia správneho orgánu. Štátny orgán nesmie konať svojvoľne a ak budeš postupovať striktne podľa zákona, nebudú mať inú možnosť, iba ti súhlas vydať.
    Radoslav14 Akurát som si pozrel kúpnu zmluvu medzi mojim prenajímateľom a predávajúcim, je tam uvedené že to je drevený stánok podľa mňa je to stánok prenosný preto nemá žiadne stavebné povolenie ani súpisné čislo a len sa predlžuje zmluva s mestom o nájme za pozemok pod stánkom, S tým že stánok je napojený na kanalizáciu A vodu ale V konečnom dôsledku je to ako ambulantný predaj, akoby to menilo situáciu, ďakujem za rady
    profesional Ak to chceš riešiť ako ambulantný predaj, sú tam úplne iné podmienky. Tie sem rozpisovať ani nebudem..

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Ucel stavby musi byt... Je irelevantne, kedy to bolo postavene. A ak to nema popisne cislo, tak si uplne v haji... Ako si si mohol prenajat neexistujuci stanok? Alebo je to tvoj neexistujuci stanok? Majitel to musi dat na spravnu mieru. Potom pride miestne zistovanie, posudenie ucelu, majitel zaplati drobny poplatok, a casom budes mat papier pre hygienu.
    Radoslav14 Popisne číslo neni,ale bol tam predajný stánok odjakživa, predávala sa tam zelenina,punc varené víno atď tak hygiena musela vydať rozhodnutie nato,akurát teraz tam ukončili predaj puncu a my tam chceme rýchle občerstvenie, hlavne apelovali na to wc,

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Nuž, nič alebo málo dávaš do kešene... To vieš, v štátnej správe nie sú moc veľké platy a úradník tiež potrebuje z niečoho žiť...
    willma prečo neužitočne, veď len pravdu napísal, bohužiaľ

    Zamietnutie prevádzky hygienou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.