Zavrieť

Porady

Zamietnutie otvorenia novej prevadzky.

Zdravim!
Chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti, alebo ako postupovat dalej v pripade ked mi zo strany obecneho uradu bola zamietnuta ziadost o otvorenie novej prevadzky na predaj zahradneho nabytku, stiepaneho dreva, drevennych brikiet a okrasneho kamena.
Pozemok som kupil na tento ucel, nakolko sa nachadza podla uzemneho planu v Zone pre priemyselne vyuzitie a individualnu bytovu vystavbu. Mimochodom stal 20 000€.
Po podani ziadosti mi bola ziadost zamietnuta, s tym ze obecne zastupitelstvo, poslanci sa rozhodli, ze tam bude iba IBV aj ked je to stale Uzemie pre priemyselne vyuzitie a IBV .Rozhodnutie im trvalo cca35 dní. V obci sa nachadza niekolko precedensov ako su napr. stolarska d ielna, vykup paliet... a to vsetko v susedstve RD. Moja prevadzka sa mala nachadzat v nezastavanej casti uzemia obce, momentalne je to dokonca extravilan obce.
Momentalne je sezona stiepaneho dreva a mne kazdym dnom utekaju zisky z predaja. Poradte mi prosim Vas ako mam dalej postupovat. Som z toho zufali...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    elkibo Pozri príspevok
    lebo je to pre mna velmi dolezite. v podnikani si to precita viac ludi
    Takmer každý , kto tu hľadá radu považuje svoj problém za dôležitý...
    Duplicitné témy a príspevky sa zmazávajú, aby bola Porada prehľadná.

    Odporúčam prečítanie pravidiel Porady
    http://www.porada.sk/t2886-p11-etiketa-porady.html
    ...
    4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád!
    ...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    preštuduj si najskôr VZN obce, pokiaľ sa pozemok nachádza v časti pre bytovú výstavbu je aj vtedy možné za istých okolností tam zriadiť prevádzku - tie bývajú uvedené práve vo VZN obce

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    no v VZN v podstate nic nie je. Tu je aj jeho znenie co sa tyka podnikatelskych aktivit: http://www.velkylapas.sk/Subory/VZN_podikatelska.pdf
    Dalej, uzemie kde sa pozemok nachadza je na uzemnom plane definovane v lokalite č.9 - zmiešané územie, komerčné aktivity , skladové hospodárstvo a drobná výroba. Po naliehani jedneho developera bola tato lokalita doplnena o IBV.

    Zamietnutie otvorenia novej prevadzky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.