Zavrieť

Porady

Potrebujem upgrade. ;)

Taakže.. Môj počítač je aspoň 4 roky starý (ak nie viac) a nedávno som si uvedomil, že ho potrebujem vylepšiť. Študujem na škole, ktorá je zameraná na elektrotechniku a kedže som ešte len prvák ktorý sa nevyzná, tak píšem sem.

Procesor: AMD Phenom II X4 965 Processor 3,4 GHz (3-4 ročný Quad core (frekvencia je menšia))
Gr. karta: AMD Radeon HD 7750 1GB Sapphire GDDR5
RAM: 4GB (Áno, štyri..)

Pred 4 rokmi mi tieto parametre vyhovovali ale technika ide s dobou a preto potrebujem poradiť aký procesor/gr. kartu a RAM mám kúpiť aby mi počítač nesekal najmä pri hraní hier a renderovaní videí a celkovo pri používaní počítača.

Veľa ľudí hovorí, že je lepšie sa poradiť takže za odpovede vopred Ďakujem
Naposledy upravil Blz : 12.03.16 at 18:51
5 komentárov     zbaliť
duves A v čom ti PC nestačí? Okrem hier :-)
Blz Jednoducho potrebujem rýchlejší počítač pretože ma už nebaví strácať čas za ktorý som toho mohol veľa urobiť. Dosť často sa mi stane že sa počítač sekne a potrebujem ho reštartovať alebo že mi pri hraní hier padne fps do nehrateľných hodnôt. V hre csgo mám 80-130fps na min. nastavenia, potrebujem 180+ kvôli natáčaniu videí, editovaní a renderovaní a preto sa pýtam, čo mám vylepšiť.
misoft Renderovať a NEHRAŤ zároveň, alebo hrať a NERENDEROVAŤ zároveň....
duves jasnačka
Blz Samozrejme že nerobím obe veci naraz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ved to na kancelarske veci vobec nie je zle. Ja mam daleko slabšiu zostavu. Na internet a pracu s fotografiou mi to postačuje. Investuj do SSD disku. To velmi pomôže.
    tvoj CPU: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...+x4+965&id=370
    a moj: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...3.00GHz&id=955
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Blz "aby mi počítač nesekal najmä pri hraní hier a renderovaní videí a celkovo pri používaní počítača." mám ten počítač už 4 roky a v poslednom ćase začínal dosť často zamŕzať.. viem, že to nie je zlé ale jednoznačne potrebujem niečo lepšie a kedže je ten procesor starší, tak má GHz ako priemerný ntbk..
    fortunka A skusil si ho komplet preinstalovat? Lebo ja mam taky isty pc a mne nic neseka Ani hry ani nic ine... skor ked uz mam PC prepchaty somarinami a kadejakymi aplikaciami, mozno nejaky virusik sem-tam.... tak to uz zacne byt citit. Zacala by som tak, a dalej ked ti nestaci, tak si kup vyssie parametre ako mas to je jednoduche...
    misoft Nuž neviem.... ale tento AMD Phenom II X4 965 nie je až taká s*ačka.... je to priemer, často lepší ako procesory v NB.
    Že ti seká, nestíha - bolo už napísané - plno bordelu v OS, zbytočnosti.
    Pokiaľ by si si urobil "údržbu" a poriadok - nemusel by sa CPU zapodievať zbytočnosťami. A niekedy je najlepšia alternatíva - záloha osobných údajov a preinštalovanie. Zbavíš sa zbytočností a bude pracovať omnoho rýchlejšie.
    Blz Tiež som na to myslel Ďakujem za radu.
      zbaliť

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja som si myslel, že na školu si išiel študovať
    Ja mám o niečo starší počítač. Procesor Intel I3, 4 GB RAM + 2 x 64 GB SSD.
    Zarábal som na ňom: MS Office, SmartSketch - technické výkresy, vývojový nástroj Delphi ako koníček. Avšak nikdy som nič nerenderoval, nerobil s grafikou ani videom či zvukom. PC sa stále nudilo.
    Blz Áno, na školu som išiel študovať. To ale neznamená, že mimo školy nebudem robiť veci, ktoré ma bavia a budem sa nonstop venovať škole. Ďakujem za odpoveď

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Odporucam vykaslat sa na upgrade, radsej si najdi frajerku. S nou moze byt tiez vcelku fajn zabava.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Blz Odporúčam nepísať bezvýznamné komentáre Ako môžeš vedieť, či mám alebo nemám frajerku, keď ma vôbec nepoznáš? Nechápem.. Napísal som otázku na ktorú by som rád dostal odpoveď a s ktorou by som potreboval pomôcť. Nabudúce si najprv rozmysli čo napíšeš, pretože si na stránke kde sa radí, nie kde sa argumentuje.
    dmc Tak ked uz mas frajerku - kup si motorku. Dufam ze som pomohol.
    duves alebo čo tak apgrejd frajerky?
    Blz nevenujem sa len počítaču je zaujímavé, že o mne nič nevieš ale aj napriek tomu mi píšeš čo mám robiť.. a nie, nepomohol
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    pretože ma už nebaví strácať čas...
    Hranim hier ?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dmc vies..... on straca cas....ked nehra hry.... Bez hier je ten cas uuuplne strateny. Pochop. Predpokladam ze aj tu na fore - bezvyznamne straca cas.
    Blz Ďakujem za ďalšiu, veľmi užitočnú RADU.
    Blz Strácam čas vtedy, keď musím počkať pokiaľ počítač začne reagovať, keď sa dlhšiu dobu načítavajú aplikácie alebo keď je nutný reštart počítača.
      zbaliť

    Potrebujem upgrade. ;)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.