Zavrieť

Porady

preco exekutor blokuje ucet ked je dlh zaplateny?

Minulý rok v aprili mi prisiel list z dovery o nezaplateni poistneho. Exekutor mi zablokoval ucet. Peniaze boli zaplatene poistovni 27.4.2015. Exekutor do dnesneho dna blokuje ucet. Neda sa mu dovolat, na mail neodpoveda. Ako mam postupovat? Na koho sa mám obrátiť? Preco mi blokuje ucet?
5 komentárov     zbaliť
buchač Si robíš prdel...???
ywett1109 nie
draik Boli uhradené aj trovy exekúcie?
ywett1109 exekutor neposlal ziadny list, nemam od neho nic,,, len v banke mi povedali jeho meno.
buchač ywett1109 (Dnes 22:52) exekutor neposlal ziadny list, nemam od neho nic,,, len v banke mi povedali jeho meno
============================
Znova otazka :

Si robíš prdel ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Požiadať Dôveru, aby napísala exekútorovi, že dlh je splatený a má odblokovať účet. Najlepšie ísť na pobočku osobne a vytelefonovať to odtiaľ s ich pracovníkmi z ústredia Dôvery.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Zo zadanie je podla mna jasne, ze povinny uhradil len istinu, pripadne uroky, a to ako uvadza: priamo opravnenemu. Ak v case uhrady uz bolo vydane poverenie na vykonanie exekucie, tak exekutorovi vznika narok na odmenu aj v pripade dobrovolneho splnenia zavazku.
    Je teda pravdepodobne, ze odmena, trovy a hotov vydavky exekutora zatial neboli uhradene, preto exekucia an nebola ukoncena. Treba sa informovat u exekutora ohladom zostatku k uhrade. Ak by naozaj nedvihal telefon, tak mu treba napisat list, alebo tam ist osobne. Banka totiz blokuje peniaze uz pri upovedomeni o zacati exekucie, takze su prostriedky na Tvojom ucte zadrzane aj bez exekucneho prikazu, co je v sulade s exekucnym poriadkom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Consultinx...a čo vravíš tomuto ?
    Toto nebolo predsa v zadaní ..

    "ywett1109 (Včera 22:52) exekutor neposlal ziadny list, nemam od neho nic,,, len v banke mi povedali jeho meno. "


    Lebo podľa mňa je to dríst jak hovado !!!
    Consultix Odkedy som zistil, ze niektorym ludom prekaza moj nazor, vyjadrujem sa k veciam len v rovine praktickej. To, co som napisal plati a moze pomoct niekomu v buducnosti... To, co si myslim, je uz o niecom inom
    buchač Hehehe...vitaj bratu v klube.

    Ja zasa ale naopak.
    Aj keď viem, že môj názor poniektorým mocno prekáža, tak práve preto dám aj to, čo si myslím...ale občas radšej nie, nestrávil by to jedinec.
      zbaliť

    preco exekutor blokuje ucet ked je dlh zaplateny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.